Nebudu lhát, mám toho dost a těším na zimní pauzu, přiznává Pešek, ale i tak se cítí skvěle...

Nebudu lhát, mám toho dost a těším na zimní pauzu, přiznává Pešek, ale i tak se cítí skvěle...

Když byl Jakub Pešek (28) mladý, na Letné šanci nedostal a své místo na sparťanském slunci si musel vydobýt až postupem času, s tím, že se vrátil "domů" až po dlouhých šesti letech.

Podle svých slov po celou dobu doufal, že k návratu jednou dojde a nakonec mu to vyšlo. Byť oklikou přes jihočeský Střelecký ostrov a severočeský stadionu U Nisy...

"Jsem za svoji cestu rád. Za trenéra Lavičky jsem dostal šanci v lize a v pohárech. Ale tým Sparty byl tehdy skvělý. Mnoho prostoru bych nedostal. Proto jsem přijal nabídku z Českých Budějovic. Na jihu Čech jsem hrál pravidelně, ale bohužel jsme sestoupili. Myslím, že jsem se v druhé lize hodně vyhrál a nasbíral zkušenosti. A Liberec byl pak další skvělý mezistupeň. Myslím, že kdo chce uspět v tuzemské top trojce, tak právě Slovan je pro něj skvělou adresou," přednesla v interview pro sport.cz nynější opora souboru Pavla Vrby.

V sezoně 2021/2022 zasáhl český reprezentant už do 16 soutěžních zápasů Sparty s bilancí 5 branek a 4 asistencí, což není úplně špatné. Navíc už skóroval i za národní mužstvo. "Pro každého hráče jsou čísla důležitá. Doufám, že budu pokračovat a pomáhat týmu. Každý fotbalista by si měl takového období vážit, protože se to může rychle zvrtnout. Je proto potřeba myslet pozitivně. Hlava je hodně důležitá. Pomáhá mi skvělé zázemí. Jakmile opustím stadion, vůbec neřeším fotbal. Hlavní je odpočinek. A v tomhle mám skutečně skvělý servis. Doma relaxuji, odpočívám. A myslím, že jde o velice důležitou věc. Kdybych měl v hlavě pořád jen fotbal, moc by mi to nepomohlo," doplnil na sport.cz rodák z Hlinska.

Herní sebevědomí mu pomohl zvýšit právě i pobyt v české reprezentaci. "Myslím, že mi nároďák, respektive evropský šampionát, paradoxně pomohl k současné formě. Sice jsem neodehrál ani minutu, ale celou dobu jsem poctivě trénoval. Byl jsem na Spartu připravenější, než kdybych se zapojil do přípravy od začátku po dovolené. Nebudu lhát, mám toho dost a těším na zimní pauzu, ale cítím se skvěle," zakončil na sport.cz vítěz domácího Superpoháru z ročníku 2014/2015, jenž na svůj premiérový mistrovský titul stále čeká.

Nejzářivější drahokamy ze stáje proslulého agenta Pasky, jimž ještě nebylo ani 20 let?

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.