Král připadá Hoftychovi pomalejší, se zataženou brzdou a ohledně dynamiky volá po Sáčkovi či Ševčíkovi...

Král připadá Hoftychovi pomalejší, se zataženou brzdou a ohledně dynamiky volá po Sáčkovi či Ševčíkovi...

Pavel Hoftych, jenž je momentálně po svém libereckém konci mezi volnými trenéry, už by v Kazani proti Bělorusku vynechal ze sestavy Alexe Krále, jenž podle jeho slov není v tempu, jak si ho pamatujeme z jeho slávistické éry.

Proč byl na Euru i proti Walesu jen svým stínem? "Hrál delší dobu v ruské lize, ta má nějaké tempo. Teď přišel do Anglie, kde se ještě nestačil pořádně aklimatizovat, odehrál zatím jeden zápas. Je znát, že nemá potřebné tempo. V době, kdy byl ve Slavii a hrál v absolutní formě, se mi na něm líbilo, že má neskutečně akční a dynamický radius. Teď mi připadá pomalejší, jakoby se zataženou brzdou. Pamatuji ho z reprezentační osmnáctky, tam bych neřekl, že se dostane do takové rychlosti, pak mě překvapil. Ve Slavii byl fantastický, teď je to horší," informoval na serveru isport.blesk.cz trenér, který má za sebou štace v Českých Budějovicích, Bohemians 1905 i Spartaku Trnava.

Proti velšskému souboru to ovšem moc nešlo všem přítomným středním záložníkům. "Je to tak. Alex, Tomáš Souček i Tonda Barák na mě působili tak, že jsme byli pomalejší, chyběla tam dynamika," přidal na stránkách Sportu čtyřiapadesátiletý odborník.

To, že už není k dispozici stále teprve jednatřicetiletý Vladimír Darida z Herthy Berlín, jenž se v Edenu loučil s mezinárodní kariérou už jen v kabátu, je podle něj škoda. "Všichni tři středoví hráči jsou výborní fotbalisti, ale ani jeden není dynamická střela. Respektujme Vláďovo rozhodnutí, ví, proč se s reprezentací rozloučil. Ale hráč jeho typu chyběl, byli tam tři kluci lokomočně hodně podobní, scházel někdo dynamičtější. Tuhle roli plní momentálně ve Spartě výborně Sáček, zvládl by ji i Ševčík, který je zraněný. Proto jsem čekal, že tam Michal Sadílek půjde dřív, nabízelo se to," uzavřel na téma reprezentační záložní řady Hoftych, jehož slova vyšla v Deníku Sport.

Jak to asi Jaroslav Šilhavý postaví v pondělí večer proti Bělorusku?

Wales Schicka zdvojoval, ztrojoval. V Kazani to bude podobné, ale mohou tam vylézt další, míní Šilhavý

Zdroj: Deník Sport