Dočkalovi se ulevilo: Sami sobě jsme dokázali, že můžeme se Slavií bojovat o titul. To je náš cíl pro tuhle sezonu

Dočkalovi se ulevilo: Sami sobě jsme dokázali, že můžeme se Slavií bojovat o titul. To je náš cíl pro tuhle sezonu

Druhé říjnové pondělí přebírali zástupci Sparty na Staroměstské radnici klíč primátora hlavního města za ovládnutí posledního derby. Letenští něco takového zažili po pěti a půl letech...

Se Zdeňkem Hřibem se potkali jak generální ředitel František Čupr a místopředseda představenstva Dušan Svoboda, tak hlavní trenér Pavel Vrba a kapitán Bořek Dočkal, Michal Sáček a Filip Panák.

"Jsem rád, že se nám podařilo po dlouhé době Slavii klíč vzít. Doufám, že chvilku vydrží na Spartě. Pět nebo šest let? To je ideál. Víme ale, že Slavia je těžký soupeř,“ okomentoval slavnostní akt kouč s minulostí v ruské i bulharské lize, jehož slova publikoval web sparta.cz.

Zmíněný Dočkal byl v kádru i při posledním vítězství v derby, k němuž došlo v roce 2016. "Vítězství v derby je vždycky cenné. Sám za sebe cítím velkou úlevu, že se to po těch letech povedlo. Sami sobě jsme dokázali, že je dokážeme porazit a že s nimi můžeme bojovat o titul. To je náš cíl pro tuhle sezonu," přednesl zkušený záložník.

"Všichni jsme na vítězství v derby čekali, užíváme si to a doufám, že klíč budeme mít co nejdéle," přidal na sparta.cz Sáček, jenž zažil premiérový triumf nad Slavií, což o sobě může říci také stoper Panák, jenž už si za letenské "S" v ročníku 2021/2022 připsal jedenáct soutěžních startů.

Nebudu lhát, mám toho dost a těším na zimní pauzu, přiznává Pešek, ale i tak se cítí skvěle...

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.