Kapitán Souček: Přijeli jsme pro výhru! Pořád chceme ve skupině skončit druzí

Kapitán Souček: Přijeli jsme pro výhru! Pořád chceme ve skupině skončit druzí

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Souček věří, že čeští fotbalisté v dalším utkání kvalifikace mistrovství světa proti Bělorusku zopakují výkon z domácího vzájemného duelu, který v září v Ostravě vyhráli 1:0. Tým podle něj ale musí zlepšit produktivitu.

"Koukali jsme na poslední zápas Běloruska s Estonskem, ale i my sami jsme s nimi nedávno hráli. Byl to od nás ode všech velmi dobrý výkon. Vytvořili jsme si doma plno šancí, mohli jsme přidat daleko více gólů. Věřím, že to bude podobné jako u nás. Jen je potřeba zkvalitnit produktivitu a přenést si ten výkon," uvedl na předzápasové tiskové konferenci Souček.

Ten věří, že i přes domácí remízu s Walesem (2:2), kterou si reprezentace zkomplikovala boj o druhé místo ve skupině, nakonec národní tým druhé místo uhraje. Právě zatím poslední soupeř národního týmu je zatím třetí příčce a má stejně bodů jako Česko. Navíc odehrál o zápas méně a má lepší vzájemné zápasy.

"Po Walesu všichni víme, že to nebylo ideální. Dá se říct, že od všech hráčů. Je třeba přidat a je skvělé, že to hned zítra můžeme ukázat," poznamenal záložník londýnského West Hamu. "Přijeli jsme si sem pro výhru. Máme v hlavách, že pořád chceme být druzí v tabulce. Určitě chceme předvést podobný výkon jako doma s Běloruskem a přivézt do Česka tři body," doplnil šestadvacetiletý fotbalista.

Kvůli zákazu letů do Běloruska po sankcích od Evropské unie se kvalifikační duel odehraje na neutrální půdě v ruské Kazani a bez diváků.

"V Ostravě jsme hráli před plno diváky a skvělou kulisou. Zítra to bude zase trochu zpátky jako v koronavirové době bez diváků. Ale už jsme takhle hráli všichni, jsme na to taky zvyklí. Jiné to bude, ale o to víc se zase můžeme na hřišti dirigovat a pomoci si. Věřím, že to ukážeme a bude to vidět," řekl na závěr tiskové konference Souček.

Zdroj: fotbal.cz

Messi vstřelil v drese Argentiny jubilejní gól a je nejlepším střelcem Jižní Ameriky