Schick o vyrovnání Panenky a Skuhravého: Je hezké být v takové společnosti, přiblížil jsem se tam relativně rychle

Schick o vyrovnání Panenky a Skuhravého: Je hezké být v takové společnosti, přiblížil jsem se tam relativně rychle
OBSAHUJE VIDEO

Český národní tým si v Kazani proti Bělorusku splnil povinnost a z ruské půdy si odvezl výhru 2:0, s tím, že v obou brankách měl prsty Patrik Schick. Jeden gól útočník Bayeru Leverkusen sám vstřelil a druhý připravil pro svého kolegu Adama Hložka.

"V přípravě na zápas jsme si ukazovali i momenty z prvního vzájemného utkání v Ostravě (1:0). Vrátili jsme se k tomu, ale hodně věcí bylo podobných i z jejich dalších zápasů. Šlo hlavně o to připravit se na jejich protiútoky. Tentokrát jsme využili lépe šance oproti prvnímu zápasu, i když jsme mohli přidat další góly. Jinak to ale bylo poklidné. Měl jsem pocit v podstatě celý zápas, že zápas kontrolujeme a k ničemu je nepustíme. Můj pocit byl, že jsme to měli pod kontrolou. Akorát je škoda, že jsme nepřidali víc gólů," mrzelo bývalého forvarda AS Řím či Sampdorie Janov.

Sám dvojnásobný otec mohl mít na kontě ještě lepší bilanci než gól a přihrávku. "Mohl jsem dát ještě jeden gól, ale nevyřešili jsem to dobře. Hrozně mi to skákalo na tomto terénu, měl jsem zvolit jednodušší řešení. Jsme rádi, že to máme za sebou, protože to hodně bolelo, ale za jedna plus jedna jsem rád. Terén nebyl dobrý, těžko se na tom kombinovalo a první dotek je na takovém terénu hodně obtížný. Nebylo to jednoduché, ale mohlo by to být asi i horší. Rozhodně to bylo lepší v tom, že jsme měli ve vápně více míčů, i když jsme z toho nedali další góly. Ale vytváří to další tlak a můžeme se dostat do dalších šancí nebo získat odražený míč. Určitě to bylo proti Bělorusku lepší, i když je škoda, že jsme nedali další branky," zopakoval autor letošních šesti bundesligových tref, jehož ohlasy přinesl web repre.fotbal.cz.

Pětadvacetiletý kanonýr se díky 17 mezinárodním trefám dotáhl v historickém pořadí na Tomáše Skuhravého s Antonínem Panenkou. Do elitní patnáctky střelců mu v tuto chvíli chybí jedna trefa, o což by mohl zabojovat již na listopadovém srazu. "Doufám, že příští sraz to vyjde. Je hezké být v takové společnosti. Řekl bych, že jsem se tam přiblížil relativně rychle. Chci v tom samozřejmě pokračovat. V repre mi to celkem pálí. Věřím, že gólů přidám ještě mnohem víc," zaznělo z úst odchovance Sparty, který by rád příští rok na MS v Kataru nechyběl. "Na mistrovství světa se národní tým dlouho nepodíval. Byl bych moc rád, kdyby se to povedlo právě nám. Je pro mě důležité to zvládnout a doufám, že přidám další góly hned na dalším srazu."

Slavia - Liberec, Pardubice - Sparta, Teplice - Plzeň, Everton - West Ham, Leverkusen - Bayern a Barca - Valencia

Zdroj: fotbal.cz