První interview, ve kterém je hájen Berbr? Díky Řepkovi prolomila dlouhé veřejné mlčení Damková...

První interview, ve kterém je hájen Berbr? Díky Řepkovi prolomila dlouhé veřejné mlčení Damková...
OBSAHUJE VIDEO

Po Romanu Bednářovi, Jaromíru Blažkovi, Václavu Kadlecovi, Lumíru Mistrovi a Martinu Frýdkovi si pozval Tomáš Řepka do svého podcastu "Red Card" Dagmar Damkovou, jež podle něj neposkytla otevřený rozhovor hezkou řádku let.

Jak sama říká, jde o výjimku, protože nemá potřebu s médii ani novináři komunikovat a vyhýbá se jim.

A co na vás čeká? Zazní její názory na soudobý fotbal, na zápasy, které má za sebou jako rozhodčí i na hráče a funkcionáře. Mimo jiné zodpověděla také dotaz, kdo při ní stál v momentě, kdy jí bylo kvůli vyšetřování životního partnera Romana Berbra nejhůře...

"Vážím si těch, kteří něco dokázali, ale zůstali sví a neotočili v těžkých situacích. Spoustě lidí však nebudou vonět. Mezi ně patří třeba Franta Chvalovský, protože si myslím, že to byl jeden z našich úplně nejlepších předsedů. Za ním zůstala spoustu práce. A pak Míra Pelta. Je svůj, ale nemění názory a stojí si za nimi. Nebo Jarda Starka," vyjmenovala velezkušené harcovníky Damková.

Šestačtyřicetiletá funkcionářka, jež je členkou komise rozhodčích UEFA i FIFA a momentálně sudí školí na Eura a světové šampionáty, byla první česká žena, která kdy řídila tuzemskou nejvyšší soutěž a během své rozhodcovské kariéry pískala 45 prvoligových duelů v české lize a 101 zápasů na mezinárodní úrovni.

Jaký trest chce státní zástupce pro Velkého čápa? Devítileté vězení, pětiletý zákaz činnosti i pokutu 25 milionů korun

Zdroj: Red Card