Baníku a celému regionu by poháry určitě slušely. Navíc jsou oslavy 100 let, pro Ostravu by šlo o super dárek

Baníku a celému regionu by poháry určitě slušely. Navíc jsou oslavy 100 let, pro Ostravu by šlo o super dárek

I když už je Patrizio Stronati dobré čtyři měsíce zaměstnancem maďarského Puskás Akadémia, úplný kontakt s kabinou Baníku Ostrava neztratil...

"Sem tam si s klukama napíšeme. Někdy se za nimi chci zajet podívat, ale zatím nebylo moc času. Snad se to do konce roku povede. Nejvíce jsem v kontaktu s Danem Holzerem, který je teď ve Slovácku, a s Honzou Baránkem, asistentem trenéra Baníku," ozřejmil v rozhovoru pro aktualne.cz šestadvacetiletý stoper, jenž si v minulosti díky Austrii Vídeň krátce vyzkoušel i angažmá v rakouské bundeslize.

Celek z Bazalů zahájil nový ročník Fortuna:ligy pěkně a na čtvrté pozici má stejně bodů jako třetí Slavia a o bod méně než druhá Sparta. V sobotu navíc čeká na jeho bývalé spoluhráče Slovácko, kterému se daří také. "Fandím Danovi, ale klub je pro mě víc, takže doufám, že vyhraje Baník. Jsem rád za ten začátek, jaký kluci chytili. Těší mě, že jsou nahoře a mohou hrát o poháry. Klubu a celému regionu by to určitě slušelo. Navíc jsou oslavy 100 let, byl by to super dárek pro Ostravu," přednesl aktualne.cz citovaný kolega Plška, Baluty či Kozáka.

Protože není daleko ani první příčka, nemohlo by se v Ostravě bojovat i o ligový primát, který se naposledy urodil v éře Františka Komňackého, Marka Heinze, Miroslava Matušoviče a spol.? "To je těžká otázka. Po mém příchodu do Baníku jsme taky zažili krásný půlrok, byli jsme dokonce třetí před Spartou. Jenže na jaře jsme to pokazili. Ale nikdy nevíte. Proč by nemohli hrát o titul? Sice se čeká, že si to rozdají Slavia, Sparta a Plzeň, nicméně vzpomeňte si na Leicester v Anglii před pár lety. Každopádně hlavní přání je podle mě dosáhnout pohárových příček. Pak bychom se v Evropě třeba mohli potkat," uzavřel optimisticky naladěný střední obránce aktuálně pátého týmu maďarské NB I, jehož slova nabídl portál aktualne.cz.

Po Slovácku čeká na Baník Karviná a říjen se uzavře domácím kláním se Spartou. Pakliže by Laštůvka, Lischka, Almási a spol. všechno zvládli, zřejmě by se s nimi muselo skutečně počítat.

Nejdražší hráči, kteří se nalézají na výplatních páskách moravských a slezských klubů?

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.