Vecheta a Sadílek už si se Slováckem plácli, teď jsou na řadě Havlík a Nguyen...

Vecheta a Sadílek už si se Slováckem plácli, teď jsou na řadě Havlík a Nguyen...

Nyní páté Slovácko se dohodlo v předstihu na nových smlouvách jak s talentovaným osmnáctiletým forvardem Filipem Vechetou, tak s o sedm let starší dlouholetou oporou středové formace Lukášem Sadílkem.

Mládežnický reprezentant, na něhož se před pár měsíci vyptávala i mistrovská Slavia, se s klubem z Uherského Hradiště domluvil do léta 2024.

"Nebylo to složité. Ten kluk ví, co chce. I jeho rodiče byli od začátku pro, aby zůstal tady a rostl. Šance dostává, nechceme toho na něj naložit moc. Potřebujeme, aby byl silnější a silnější. Je to mladý kluk ve vývoji, logicky má ve výkonech výkyvy. Nemůžeme čekat, že dá pokaždé dva, tři góly. Je důležité, abychom ho nasměrovali na správnou cestu jeho kariéry," sdělil sportovní manažer Slovácka Veliče Šumulikoski, jehož slova nabídl portál isport.blesk.cz.

Starší bratr Michala Sadílka z FC Twente, který v současnosti nemá manažera, si měl se svým mateřským klubem plácnout na dva roky. Pokud by ho chtěl nějaký zahraniční klub, regionu by mohl zamávat i dříve. "Klauzuli tam nemá. Ale hráčům, kteří si přestup zaslouží, problém dělat nebudeme," informoval na stránkách Deníku Sport výše zmíněný funkcionář Slovácka.

Zaměstnavatel uznávaného trenéra Martina Svědíka zahájil jednání také se středopolařem Markem Havlíkem. První schůzka podle jeho agenta Michala Nehody již proběhla a byť zatím finální resumé nepřinesla, vše by mohlo dopadnout dobře a to i navzdory tomu, že mají o šestadvacetiletou oporu Slovácka stát kluby z české špičky.

Opce by se pak měla uplatnit také brankářské jedničce Filipu Nguyenovi, jenž je v Hradišti zapůjčen ze Slovanu Liberec. Sám reprezentant má zájem setrvat a byť dostal nedávno majitel Slovácka Zdeněk Zemek za solární podvod pětiletou podmínku a trest ve výši 8 milionů korun, na zkušeného brankáře ještě prostředky mít bude. "Je to pro něj dobrá varianta. Chce trénovat a chytat," zakončil na iSport.cz Šumulikoski, jenž sám oblékal trikot stejného klubu celou řadu let.

Hofmann před cestou do Ostravy: I naše sebevědomí je na vysoké úrovni. Věříme si a nejedeme tam s nějakým strachem

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.