Je to neúspěch. Musíme se dívat do roku 2023. Bývalý trenér slovenské reprezentace hodnotí výbuch v kvalifikaci

Je to neúspěch. Musíme se dívat do roku 2023. Bývalý trenér slovenské reprezentace hodnotí výbuch v kvalifikaci

Fotbalová reprezentace Slovesnka se už určitě nekvalifikuje na příští mistrovství světa v Kataru. Rozhodnutí padlo už v říjnových kvalifikačních duelech a ve zbývajících tak bude slovenská reprezentace bojovat pouze o třetí nepostupové místo ve skupině H. Co si o neúspěch myslí bývalý kouč slovenské reprezentace Ján Kocian?

„Když nám vylosovali soupeře, mluvilo se o tom, že máme na to, abychom zabojovali minimálně o druhé místo zajištující baráž. Otevřeně si musíme přiznat, že jsme propásli šanci. Tato generace hráčů složená z mladých i zkušených hráčů mohla a měla dosáhnout více,“ cituje slovenský sportovní deník Šport.sk slova bývalého lodivoda slovenské reprezentace.

Podle něj naši východní sousedé ztratili postup už prvními dvěma zápasy kvalifikace s Kyprem a Maltou, ze kterých, pro někoho možná překvapivě, bral slovenský „nároďák“ za remízy 0:0, respektive 2:2 dohromady pouze dva body místo šesti očekávaných. Na nezvládnuté zápasy s outsidery jsme doplatili. „Ztratit čtyři body v úvodu je jednoduše hodně,“ je přesvědčen Kocian, který zároveň lituje toho, že svěřenci trenéra Štefana Tarkoviče i přes zlepšený herní projev v dalších zápasech o mnoho víc bodů nepřidali.

Je potřeba koukat do budoucnosti

„Další kvalifikace začíná až v březnu 2023. Příští rok nás čekají boje v Lize národů. Čas je potřeba využít na důkladnou analýzu, abychom mohli pokračovat v herním progrese, který nám už přinese i více bodů,“ vyhlíží už třiašedesátiletý trenér lepší zítřky slovenského fotbalu na mezinárodní úrovni. Zároveň ho těší, že má slovenský tým dobrou perspektivu. „Za největší pozitivum považuji skutečnost, jak se na postu levého obránce adaptoval Hancko,“ chválí zkušený trenér začlenění obránce pražské Sparty.

Zároveň je podle něj ale nutné hovořit i o budoucnosti starších hráčů slovenské reprezentace. „Hanckův přínos nám ukázal, že až se Hubočan rozhodne už definitivně ukončit reprezentační kariéru, o levý kraj se obávat nemusíme,“ uvedl dále v hodnocení slovenského národního týmu.

„Myslím si, že už bychom se ve větší míře měli na pravém kraji obrany zaměřit na zapracování Koscelníka, který už ukázal potenciál. Podstatně hůře dokážeme nahradit Kucku a Hamšíka. Mají velký přínos na hřišti a jsou to i lídři kolektivu. Myslím si, že realizační tým by měl udělat maximum pro jejich udržení v reprezentaci. Konec této dvojice by byl kontraproduktivní. Oba stále mají týmu co dát,“ má jasno trenér se zkušenostmi z Německa o budoucnosti slovenské reprezentace. „Otázkou samozřejmě je i to, kdo bude skládat kádr na další kvalifikaci. Prezident Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik už něco naznačil, když kvalifikaci označil za neúspěch. Nechť zodpovědní lidé pracují na vizi, jak a s kým chceme jít dále. Času na vyhodnocení je dost,“ vyzval Kocian šéfy slovenského svazu na dálku k činnosti.

Zdroj: Šport.sk

Pogba se prý přiblížil přesunu do Realu Madrid. Má tam na něj čekat 355 milionů ročně