FIFA se stále nevzdala dvouletého cyklu mistrovství světa. Infantino by rád rozhodl do konce roku

FIFA se stále nevzdala dvouletého cyklu mistrovství světa. Infantino by rád rozhodl do konce roku

I přes vlnu nevole, kterou ve fotbalové veřejnosti vzbudila myšlenka Arséna Wengera o tom, že by mohlo být fotbalové mistrovství světa každé dva roky, se předseda FIFA Gianni Infantino tohoto nápadu stále nevzdal. Podle něj to fotbal potřebuje.

"Když před sto lety rozhodli, že se šampionát bude hrát jednou za čtyři roky, měla FIFA čtyřicet členů. Proto je potřeba to teď přehodnotit," řekl Infantino při návštěvě venezuelského hlavního města Caracasu s odkazem na to, že světovou fotbalovou federaci nyní tvoří 211 národních svazů. "A úkolem FIFA je zajistit, aby byl fotbal globální. Nejsem jen předsedou FIFA, ale jsem i předsedou všech 211 členů. A ti všichni mají právo snít. Ale sen musí mít šanci se naplnit," vysvětlil svůj názor švýcarský funkcionář. Dvouletý cyklus by podle něho dal zemím větší šanci se na šampionát kvalifikovat.

Právě za vlády jednapadesátiletého Infantina se prosadilo i to, aby se od roku 2026 rozšířil počet účastníků mistrovství světa z 32 na 48 týmů. A funkcionář by rád o změně cyklu rozhodl velice rychle - do konce roku. Na jeho stranu se ovšem zatím postavily jen africká konfederace CAF a asijská AFC. Jasné ne naopak návrhu řekly UEFA a jihoamerická konfederace CONMEBOL. Nesouhlas s novou myšlenkou vyjádřily také národní svazy Dánska, Švédska, Finska a Islandu, podle kterých by změna fotbalu naopak uškodila.

Proti snaha změnit cyklus fotbalového mistrovství světa se navíc již postavilo vedení například Mezinárodní cyklistické unie, protože podle by to uškodilo i ostatním menším sportům; například právě cyklistice a především její největší akci Tour de France.

Zdroj: Eurofotbal.cz

V Baníku si váží, že mají reprezentanta. Byl to ale jenom jeden zápas, uvedl ostravský Almási po vydařeném reprezentačním srazu