Inter poprvé v sezóně prohrál, Atalanta si zastřílela proti Empoli. Juventus se posunul na semé místo

Třetí říjnový víkend pokračovala po reprezentační pauze i italská Serie A. Osmé kolo italské nejvyšší soutěže zaznamenal gól z penalty proti AC Milán Antonín Barák, ale jeho Verona náskok proti Rossonieri ztratila. Juventus se díky výhře nad AS Řím posunul na sedmé místo tabulky.

V prvním poločase utkání Spezie se Salernitanou byl k vidění poměrně opatrný fotbal z obou stran. Domácí fotbalisté měli sice ze hry více, ale skórovat se podařilo hostům., kteří udeřili jako první. Simy využil dlouhého centru a propadnutí balónu uprostřed obrany domácíh fotbalistů a poslal hosty do nečekaného vedení. V jednapadesáté minutě ale vyrovnal krásným obstřelením obrany David Strelec. Dvanáct minut před koncem utkání se prosadil na domácí straně Viktor Komalenko a rozhodl o vítězství Spezie 2:1. Hosté trochu doplatili na pasivitu ve druhé části zápasu.

Inter Milán se v zajímavé podívané s římským Laziem dostal do vedení už ve dvanáscté minutě gólem Perišiće z penalty. Ve druhé půli ale nastal velký obrat Lazia,, které nastartoval rovněž gólem z penalty Immobile. O necelých dvacet minut později pak Felipe Anderso poslal domácí celek do vedení a už v nastavení rozhodl srbský záložník Sergej Milinković-Savić o první prohře Interu v letošní sezóně.

Skvělou podívanou nabídlo i večení utkání AC Milán s Veronou, za kterou nastoupil v základu i záložník Antonín Barák. Právě Verona se dostala na San Siru do výborné pozice dvougólového vedení díky skvělému vstupu do utkání. Už v sedmé minutě se totiž trefil Caprari a ve čtyřiadvacáté minutě proměnil penaltu Barák. Stavem 2:0 pro hosty první půle i skončila. Milán však ve druhé půli zabral a pověstná "Csaplárova past mohla sklapnout". Za Rossonieri totiž nejprve snižil v 59. minutě Giroud a v 76. minutě proměnil penaltu Kessié. Aby toho nebylo málo, tak si o necelé dvě minuty později vstřelil vlastní gól Günter a Milán tak utkání otočil.

Cagliari rozhodlo o své výhře 3:1 díky dvěma přesným zásahům Joao Pedra, kterého doplnil Cáceres. Thorsby sice osm minut před koncem druhé půle výsledek zdramatizoval, ale hosté již další trefu nepřidali. Venku se dařilo naopak Atalantě, která uspěla proti Empoli jednoznačně 4:1. Dvě branky obstaral Iličič a jednu Zapata. Smolně se v utkání zapsal vlastní trefou Viti.

Lídr italské s outěže Neapol se v utkání s FC Turín dlouho trápil a nedařilo se mu dlouho prosadit (vyjma čtrnácté minuty, kdy byl gól domácích odvolán). Poté, co se trefovali gotbalisté Neapole vše možné, jen ne siť Turína, trefil se přeci jen devět minut před koncem základní hrací doby Osimhen. Ten tak zajistil svému klubu návrat do čela italské soutěže.

Z vyrovnaného utkání mezi Juventusem Turín a AS Řím vyválčila "stará dáma" nesmírně cenné tři body, díky nímž se posunula po špatném vstupu do sezóny na sedmou příčku Serie A. Juventus oslavil úvodní branku v šestnácté minutě zasluhou Keana. Poté se už jen více méně bránil náporu hostů z Říma. Ti se ale velmi trápili, takže "Juve" bere z ne moc záživného utkání všechny tři body.

Serie A, 8. kolo:

Spezia Calcio - US Salernitana 1919 2:1 (0:1)
Branky: 51. Strelec, 78. Kovalenko – 39. Simy.

S. S. Lazio - Inter Milán 3:1 (0:1)
Branky: 64. Immobile z pen., 81. Felipe Anderso, 90+1. S. Milinković-Savić – 12. Perišić z pen.

AC Milán - Hellas Verona FC 3:2 (0:2)
Branky: 59. Giroud, 76. Kessié z pen. 78. Günter vla. – 7. Caprari, 24. Barák z pen.

Cagliari - Sampdoria 3:1 (1:0)
Branky: 4. a 90+4. Joao Pedro, 74. Cáceres - 82. Thorsby

Empoli - Atalanta 1:4 (1:2)
Branky: 30. Di Francesco - 11. a 26. Iličić, 49. vlastní Viti, 89. Zapata

Janov - Sassuolo 2:2 (1:2)
Branky: 27. Destro, 90. Vasquez - 17. a 20. Scamacca

Udinese - Bologna 1:1 (0:0)
Branky: 82. Beto - 67. Barrow