Stoch po gólu do sítě Slavie: Neměl jsem v plánu slavit. Stále mám s fanoušky a klubem dobrý vztah

Stoch po gólu do sítě Slavie: Neměl jsem v plánu slavit. Stále mám s fanoušky a klubem dobrý vztah

Reprezentační přestávka skončila a Liberec zamířil ze severu Čech na horkou půdu Slavie. V pražském Edenu bylo hostům horko, přestože měli v první půli několik slibných šancí a nakonec prohráli 1:3. Jedinou trefu Slovanu zaznamenal po změně stran střídající Stoch ranou k bližší tyči. Někdejší součástka sešívaných si také pochvalovala přivítání fanoušků z klubu, kde před časem působil.

V barvách Slovanu zaznamenal první trefu, ale na výhru to nestačilo. Po svém odchodu ze Slavie se slovenský legionář vrátil poprvé v roli soupeře, ale nepřátelskou kulisu rozhodně necítil. „Strašně si toho cením. Bylo příjemné přijet po dvou letech v roli soupeře. Užíval jsem si to, děkuji všem fanouškům, máme dobrý vztah. I tu branku jsem absolutně neměl v plánu slavit, tak se také stalo,“ uvedl Stoch v rozhovoru pro klubové stránky Liberce.

I přes několik šanci nedokázal Liberec domácím odporovat a v Edenu padl. „Bohužel nám to nevyšlo. Slavia byla klidnější, ukázala svoji kvalitu. I když nehraje třeba zrovna ideální zápas, stejně ho zvládla. Cítil jsem, že bychom mohli mít šanci, soupeř byl oslabený tak jako asi už dlouho nebude, ale Slavia je natolik dobrá a má tak velkou kvalitu, že když si vytvoří v zápase šance, některé z nich prostě promění,“ pokračoval slovenský legionář.

I přes herní manko se jednatřicetiletý záložník zdá být velkou posilou Liberce, kterému absolutně nevyšel start nové sezony a došlo i na trenérskou výměnu. „Už je to lepší, cítím se dobře. Reprezentační pauza mi pomohla, dotrénoval jsem se. V sobotu jsem se upřímně cítil úplně jinak než proti Ostravě, i když to jsme zase dohrávali v deseti. Vnímám, že se do toho dostávám, musím pokračovat a musíme už začít uhrávat body. Přetavit kvalitu v týmu do bodů, které se pak budou zrcadlit v tabulce,“ dodal Stoch.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.