Útok Slavie? Krmenčík předvedl slibný výkon, Kuchta se na desítce chvílí hledal, soudí Trpišovský

Útok Slavie? Krmenčík předvedl slibný výkon, Kuchta se na desítce chvílí hledal, soudí Trpišovský

Pražská Slavia splnila povinnost, když v sobotu večer doma uspěla s Libercem. Po reprezentační přestávce se potřebovala odrazit k lepším výkonům a naladit se na čtvrteční bitvu v Izraeli. Bodové ztráty se Spartou a s Feyenoordem je třeba hodit za hlavu a pomoci zraněními zdecimované obraně má především útok, který dostal za úkol střílet důležité branky.

Poprvé v základní sestavě nastoupili v ofenzivě Kuchta společně s letní posilou Krmenčíkem. Jejich kooperace se nakonec přičinila o vítězný gól proti Slovanu, který doufal, že by mohl sešívané o nějaký ten bod obrat.

„Myslel jsem si, že budeme nebezpečnější, hlavně v první půli. Kuchtič se na postupu desítky trochu hledal, ztratil několik míčů. Michal ale naznačil svoje přednosti v soubojích, udržel nahoře několik míčů. Postupně se to zlepšilo, v druhé půli z toho vyústil gól i některé další šance,“ komentoval toto útočné duo trenér Slavie.

„Pro Kuchtiče je to velká změna, je něco jiného dohrávat na desítce zápas, než tam hrát od začátku do plné a odpočaté obrany. Varianta to ale určitě je i do budoucna, oba se postupně zlepšili, dalo nám to jiné ingredience, dva silové hráče, musíme si na to ale trochu zvyknout. Celkově byl ale problém v tom, že jsme se nedokázali prosadit přes defenzivní hráče, Až už jeden na jednoho nebo tandemově,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.