Sadílek: Vítězství si opravdu ceníme, z Ostravy se body vozit nebudou

Sadílek: Vítězství si opravdu ceníme, z Ostravy se body vozit nebudou

V sobotu se Slovácko postaralo o velké překvapení, když na půdě Baníku ukořistilo tři body po výhře 2:1. Ostravský soupeř tak ukončil sérii dvanácti domácích zápasů bez porážky, zatímco tým z Uherského Hradiště uspěl v lize počtvrté za sebou. O vítězné trefy se postarali Jurečka se Sadílkem, zatímco soupeř skóroval jen zásluhou Tetoura z penalty.

Cenné tři body, shodli se všichni v táboře Slovácka a v rozhovoru pro klubové stránky zářil především autor vítězné trefy Sadílek. Hosté se dostali do vedení poměrně rychle po chybě brankáře Laštůvky.

„Dříve neproměňoval šance, přestože se do nich dostával. Teď se hodně zvedl. Víme, že když bude mít v zápase dvě tři příležitosti, tak něco dá a zúročí práci celého týmu, který pro něj jako pro útočníka pracuje,“ komentoval branku Jurečky jeho týmový parťák Sadílek.

Přímý boj o vrchní patra tabulky české nejvyšší soutěže dopadlo lépe pro Slovácko, které se dokázalo ve vápně prosadit i přes výškovou nevýhodu. Hosté si navíc moc dobře uvědomovali, jak těžké je na půdě Baníku uspět, o to více si vážili zisků tří bodů.

„Není to tak, že bych se střelecky vyloženě trápil, spíše mě to mrzelo kvůli týmu, že jsem neměl gól ani nahrávku. V minulé sezóně jsem jich měl dost a teď nic. Ale je pravda, že loni jsem dal první gól tuším taky až v listopadu, tak snad to bude mít stejný průběh. Vítězství si opravdu ceníme, z Ostravy se body vozit nebudou. Tohle už asi nezopakujeme, aby před brankou vyhráli hlavičky dva nejmenší,“ dodal Sadílek:

Zdroj: fcslovacko.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.