Minčev? Trpělivost se mu vrací a v letenském mužstvu si vytváří dost silnou pozici...

Minčev? Trpělivost se mu vrací a v letenském mužstvu si vytváří dost silnou pozici...

Mladík Martin Minčev nastoupil proti Pardubicím na hrotu útoku a Pavlu Vrbovi se za příležitost odvděčil dvěma přesnými zásahy a jednou gólovou asistencí.

Hlavní trenér letenského "S" vysvětlil, že se jeho dvacetiletý svěřenec vrátil pouze na post, který hrával ještě v době, kdy působil v bulharské nejvyšší soutěži...

"Vycházíme samozřejmě i z dalších hráčů, kteří jsou v mužstvu. Minči je podle mého názoru velmi dobře rychlostně vybavený. My už jsme to několikrát vyzkoušeli, připadá mi, že se na tom místě cítí dobře. On i ve Varně na tom postu hrával, takže se pouze vrátil na post, který mu byl vlastní a z kterého do Sparty přišel," uvedl na stránkách sparta.cz sedmapadesátiletý odborník.

V tomto ročníku Fortuna:ligy odehrál Minčev 195 minut a na své konto si připsal tři branky. Skóroval už také v MOL Cupu, v němž nastoupil na šestadvacet minut. Že by se konečně rozstřílel a ukázal, proč ho Sparta kupovala? Mohlo by to pro něj být průlomové období?

"Jsem rád, že byl trpělivý. Trpělivost se mu vrací a vytváří si dost silnou pozici v mužstvu. Potvrzuje se, že máme dalšího hrotového útočníka. Hodně nám teď ve finální fázi pomáhá. Jsem rád, že má formu. Je to hráč, který se dokáže úspěšně prosazovat," chválil svého ofenzivního borce Vrba, jehož mužstvo čeká po pěti výhrách v řadě ve čtvrtek Lyon.

Vrba po Pardubicích: V Ďolíčku jsme byli doma. Nálada se u nás zvedla po zápasech s Rangers a Slavií

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.