Směrem dopředu už Sparta připomíná válec, míní Švancara. Optimální složení defenzivy ale ještě hledá...

Směrem dopředu už Sparta připomíná válec, míní Švancara. Optimální složení defenzivy ale ještě hledá...

K tomuto datu je nejofenzivnějším celkem celého prvoligového peletonu Sparta, jejíž hráči během jedenácti duelů rozvlnili síť hned devětadvacetkrát a zaznamenali tak o 11 branek více, nežli vedoucí Plzeň.

Čtrnácté Pardubice kupříkladu obdržely od letenského "S" hned čtyři fíky. "Sparta směrem dopředu už připomíná válec. Líbil se mi bulharský útočník Martin Minčev. Dobře zakončuje, hlava nahoře, ví, co chce udělat. Je až s podivem, jak často chodí sám na brankáře, pořád se pohybuje na hraně ofsajdové lajny, z toho pak těží. Když přišel, nepředvedl hned všechno, co je v něm, ale měli s ním trpělivost a jsem přesvědčen, že ještě ukáže, co dovede. Rozumí si s Adamem Hložkem, jsou to dva rychlíci, klape jim to spolu," ocenil nynější sparťanský útok Petr Švancara, jehož názor publikoval web aktualne.cz.

Pokud jde o defenzivu, tam už to taková hitparáda není a jak první Viktoria, tak třetí Slavia, inkasovaly méněkrát. "Směrem dozadu jsou tam ještě mezery, které soupeř může snadno potrestat. Pardubice daly dva góly a vytvořily se ještě další tři loženky, kdyby je proměnily, bála by se Sparta o vítězství. Pořád ještě hledá optimální složení defenzivy, aby se stopeři vzájemně účinně zajišťovali. A připadalo mi, jako by jim vadil terén, občas jim to klouzalo. Pro diváky to byl však ohromný zápas, padlo šest gólů, jezdilo se nahoru dolů," přidal na aktualne.cz třiačtyřicetiletý odborník, jenž odehrál v české nejvyšší soutěži 309 utkání s bilancí 59 branek.

Ve čtvrtek proti Lyonu bude třeba obranu nepochybně zpevnit. Olympique si totiž o víkendu bez výraznějších potíží poradil s nedávným katem Sparty v Lize mistrů Monakem.

Slavia jen se třemi Čechy. Klíčový konec října i pro Spartu a Plzeň. A co Slovácko, ovlivní ho situace na Hradě?

Zdroj: aktualne.cz