Natahující se střelecké mlčení Škody? Očekávám od něj víc gólů, potvrdil náročný Jarolím

Natahující se střelecké mlčení Škody? Očekávám od něj víc gólů, potvrdil náročný Jarolím

Mladoboleslavský tým se po dvou výhrách v řadě proklestil do první poloviny tabulky na osmé místo. K větší vyrovnanosti výkonů mu podle Karla Jarolíma chybí větší zodpovědnost v dohrávání obranných situací a zlepšení koncovky. Právě tyto náležitosti by měly jeho celek dostat výsledkově do větší pohody...

"Se šesti body spokojený jsem a v utkání s Bohemkou mě potěšil i druhý poločas. Cením si toho, že jsme po inkasované brance dokázali zápas otočit a nastřílet čtyři góly," mnul si ruce sportem.cz citovaný šéf boleslavské lavičky.

Podle papírových předpokladů by měla Boleslav hrát v horních patrech tabulky pravidelně. "Pokud si to odmakáme v tréninku a na hřišti, pak by to tak mělo být. I v některých zápasech, které jsme nevyhráli, jsme měli velmi dobrou ofenzívu. Náš problém byl a pořád ještě je v defenzívě. Inkasujeme hodně zbytečných gólů. Pokud nejen obránci budou ochotní pracovat směrem dozadu, pak máme šanci uhrát dobré výsledky. Fotbal není jen o ofenzívě, nelze si myslet, že soupeře prostě přestřílíme," upozornil na sport.cz pětašedesátiletý odborník, který se vrátil na boleslavskou lavičku loni v prosinci.

Pořád se tedy musí vyladit také obrana. "Marek Suchý by měl být lídrem, ale hodně zkušeností má i Ondra Karafiát. Od nich očekávám, že si obranu uřídí, ať hrajeme na tři nebo čtyři zadáky. Navíc na stranách mají rychlé a běhavé kluky. David Douděra už je zkušený, David Jurásek na podzim teprve začal hrát nejvyšší soutěž, zvyká si, ale vede si dobře. Zkušenost máme i uprostřed zálohy," podotkl na sport.cz otec kouče druholigového Ústí nad Labem Davida Jarolíma.

Pokud jde o ofenzivu, letní navrátilec do české ligy Milan Škoda měl znamenitý zejména úvod soutěže, nicméně naposledy se trefil před necelými pěti týdny a již pět soutěžních duelů v řadě (v lize šlo o čtyři utkání) neskóroval. "Milan se do šancí dostává prakticky v každém utkání, v němž nastoupí. Měl jich opravdu hodně, v tom se projevuje jeho velká zkušenost. Gólů od něj ale očekávám víc," přiznal sportem.cz citovaný bývalý kouč české reprezentace, jenž čeká zúročení obrovského potenciálu také od mládežnického reprezentanta Daniela Fily.

Mizerná defenziva Klokanů? Slabá fyzická kondice určitě na vině není, hájí Klusáčkovu přípravu Švancara

Zdroj: sport.cz