Csaplár: Troufá si někdo nazvat střet Teplic s Plzní fotbalem? Kdybych měl v kádru dřevorubce, tolik faulů se nestane

Csaplár: Troufá si někdo nazvat střet Teplic s Plzní fotbalem? Kdybych měl v kádru dřevorubce, tolik faulů se nestane

V Ligue 1 se bude za dva roky snižovat počet klubů ze dvaceti na osmnáct a brzy devětapadesátiletý odborník Josef Csaplár tvrdí, že by se podobná redukce moc hodila také celkům ze dvou nejvyšších domácích soutěží.

"V souvislosti s tímto krokem, a po zhlédnutí posledního kola české ligy, si myslím, že je toto téma i pro nás. Musím konstatovat, že 32 profesionálních klubů na Českou republiku je neúměrně moc. Zcela jednoznačně musíme jejich počet zredukovat. Nechci střílet nyní číslo, mělo by toto projít diskuzí. Zároveň je ale třeba udržet počet utkání na pětatřiceti. Jestli bude model takový nebo makový, je také otázka diskuze. Můj názor je, aby druhá liga byla rozdělena na českou a moravskou skupinu. Zvýší se atraktivita, sníží se náklady klubů na cestování," uvedl na webu sport.cz bývalý stratég Liberce, Žižkova, Slavie, Příbrami či Zlína.

"Je důležité udržet status profesionálních klubů jen pro ty, které si to opravdu mnohou dovolit. Co si budeme povídat, drtivá většina klubů přežívá. Jejich závislost na penězích daňových poplatníků (Národní sportovní agentura, kraje, města) narůstá. Můžeme se bavit o dopadech covidu, ale já se budu bavit o atraktivitě první ligy. Tento produkt zajímá čím dál méně lidí. Návštěvnost posledního kola budiž dokladem. V Teplicích přišlo lehce nad 3 tisíce lidí, ve Zlíně, Jablonci, Olomouci a v Mladé Boleslav necelé 3 tisíce. Fandíme si, že přišlo 13 tisíc diváků na Slavii s Libercem, v milionovém městě? Nemělo by být náhodou vyprodáno?," přidal serverem sport.cz citovaný kritik a rýpl si i do nečisté až hrubé hry některých klubů, které spíš než fotbal hrají opravdu kopanou. "To, co se tady děje, nemá s moderním fotbalem společného vůbec nic. Například v zápase Teplic s Plzní bylo 43 faulů, sedm žlutých karet. Troufá si někdo tohle nazvat fotbalem? Kdybych měl v kádru dřevorubce, tolik faulů se prostě nestane," uzavřel na sport.cz bývalý šéf Panioniosu Atény či Wisly Plock, se kterou vybojoval u našich severních sousedů hned dvě trofeje.

Expres Minčev? Ve Spartě to takoví útočníci nikdy neměli jednoduché, upozorňuje Hašek

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.