Pořádat mistrovství světa každé dva roky? Madridský špílmachr Modrič si o tom myslí následující...

Pořádat mistrovství světa každé dva roky? Madridský špílmachr Modrič si o tom myslí následující...

FIFA v září přiznala, že by se mohl světový šampionát v budoucnu odchýlit od svého čtyřletého cyklu a nově se hrát ve dvouletých intervalech.

Zatímco Africké i Asijské fotbalové konfederaci se dotyčný nápad líbil, UEFA, hráčská asociace FIFPro i Jihoamerická konfederace se na to moc netvářila...

Podle francouzského odborníka Arséne Wengera, který je ve FIFA šéfem globálního rozvoje, by se k měli k onomu návrhu vyjádřit ještě do konce podzimu trenéři.

Šestatřicetiletý držitel Zlatého míče za rok 2018 Luka Modrič ale na jejich stanovisko nečekal. Podle dlouholetého chorvatského reprezentanta by změna ubrala mistrovství světa na jeho nynější výjimečnosti.

"Ten nápad se mi nelíbí, ale nás se nikdo moc na názor neptá. Všichni jedou podle sebe a co si myslí hráči nebo trenéři, nikoho nezajímá," posteskl si na sport.cz bývalý středopolař Tottenhamu Hotspur či Dinama Záhřeb, jenž by se mohl příští rok v Kataru objevit na své poslední velké mezinárodní akci.

"Hrát mistrovství světa každé dva roky mi nedává smysl. Šampionát je výjimečný právě proto, že se hraje jednou za čtyři roky," pronesl sportem.cz citovaný vicemistr světa z roku 2018, jenž je dlouhá léta zaměstnán na madridském San Bernábeu.

Slavia v Haifě a v Budějovicích, Sparta s Lyonem a s Boleslaví, Barca - Real, United - Liverpool, Inter - Juventus

Zdroj: sport.cz