Asi musíme být spokojení, kde teď jsme, říká Vlkanova. Jaký cíl ohledně gólů a asistencí si stanovil?

Asi musíme být spokojení, kde teď jsme, říká Vlkanova. Jaký cíl ohledně gólů a asistencí si stanovil?

Průběžné sedmé místo nováčka z Hradce Králové je velmi sympatické a byť byla Votrokům věštěn boj o záchranu, nic takového se neděje. 

Na co si musel tým trenérů Miroslava Koubka a Stanislava Hejkala po návratu mezi elitu nejvíce zvykat? "Podle mě je největší rozdíl v tom, že v první lize vás mužstva dokáží mnohem lépe potrestat za chybu, kterou uděláte," pronesl jeden z tahounů východočeské družiny Adam Vlkanova, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Sedmadvacetiletý středopolař přiznal, že mu víc herně vyhovuje první, než druhá liga. "Mně se v první lize hraje lépe. Mám víc prostoru, není to jen o soubojích a zdaleka ne taková hektika jako ve druhé lize. I proto, že mezi oběma soutěžemi je znát rozdíl v kvalitě hráčů při práci s míčem, zdaleka méně se tady kazí," ozřejmil na idnes.cz nositel čísla 8, jenž je hradeckým odchovancem.

Současné pozice si váží. "Těší mě, jaký máme náskok před týmy ve spodní části tabulky. Berme to tak, že bodů ještě bude potřeba dost a každý bod, kterým unikáme mužstvům pod námi, je dobrý. Asi musíme být spokojení, kde teď jsme. Před sezonou směřovaly prognózy především k tomu, abychom se zachránili a abychom neskončili mezi posledními třemi týmy. Já si většinou dávám vyšší cíle, takže pro mě to bylo hlavně o tom, abychom se vyhnuli skupině, která bude v závěru sezony hrát o záchranu. A pokud by se to nepovedlo, tak abychom na ty tři týmy na konci tabulky měli dostatečný náskok," přidal na idnes.cz hráč s přezdívkou "Vlčák".

Ten se doposud podílel na sedmi brankách svého týmu. Dva góly vstřelil sám, u dalších pěti asistoval. "V lize jsem toho zatím moc neodehrál, a tak jsem si říkal, že bych se mohl dostat alespoň na pět gólů a na pět asistencí," představil svůj aktuální cíl Vlkanova, jehož vyjádření lze najít na idnes.cz.