Okolo jihlavského Pojezného je rušno. Perspektivní stoper zajímá i skauty z Bazalů či Edenu...

Okolo jihlavského Pojezného je rušno. Perspektivní stoper zajímá i skauty z Bazalů či Edenu...

Druholigová Jihlava aktuálně ukrývá ve svém středu dvacetiletý defenzivní talent Karla Pojezného, jenž dosud nasbíral za svůj kmenový tým třiatřicet soutěžních startů.

Jeho talentu a zajímavě rozjeté kariéry už si všimli i za hranicemi Vysočiny, o čemž svědčí i skutečnost, že na něj v rámci stoperské pozice sází trenér české reprezentační dvacítky Jiří Žilák.

Podle Deníku Sport už se na středního obránce s cenovkou do čtyř milionů korun jezdí dívat i skauti domácích prvoligových značek a nechybí mezi nimi ani zástupci vskutku ambiciózních klubů.

Jak zaznělo na serveru isport.blesk.cz, obráncova rozehrávka, přehled a čísla z osobních soubojů zaujala jak Baník Ostrava, tak dokonce i Slavii, jíž momentálně stoperská otázka dost trápí.

Zatímco na Bazalech by mohl současný svěřenec mladého kouče Jana Kameníka v budoucnosti nahradit například Davida Lischku, jenž v Ostravě zatím pouze hostuje, sešívané "S" se výhodných nákupů mladíků téměř bez zkušeností nebojí a nejlepší důkaz může podat příklad Davida Zimy, jenž pobyl ve Vršovicích něco málo přes rok a poté se za mnohem vyšší sumu přesunoval do italského Turína.

Momentálně se Pojezný, jehož tým narazí v MOL Cupu na Bohemians 1905, kde bude určitě také pod drobnohledem zasvěcených, připravuje na soupeře typu Sparty B, Viktorie Žižkov, Vyškova či Příbrami. Jak tomu bude asi v jarní části?

Zdroj: isport.blesk.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.