Matoušek o gólovém půstu: Jsem furt hrozně zbrklý a neřeším to jako dřív. Nevěším ale hlavu a věřím, že to přijde

Matoušek o gólovém půstu: Jsem furt hrozně zbrklý a neřeším to jako dřív. Nevěším ale hlavu a věřím, že to přijde

Ještě před pár lety byl rychlík Jan Matoušek považován za velký příslib. Byl oporou Lvíčat a ve své Příbrami, jež ho pro velký fotbal vychovala, střílel spoustu branek.

Po přesunu do Slavie, která ho vykupovala za neuvěřitelných 40 milionů korun, což je mezi tuzemskými kluby opravdu závratná částka, však jeho kariéra začala pozvolna uvadat a nic na tom nezměnilo ani hostování v Jablonci, respektive v Liberci, kde je sešívaným "S" odložen již druhou sezonu v řadě.

A byť za Slovan odehrál ve Fortuna:lize již 28 prvoligových zápasů, ani jednou se mu ještě nepodařilo skórovat a na přesný zásah v domácí soutěži čeká už téměř dva roky. Naposledy se pak trefil přesně před rokem v rámci Evropské ligy.

V aktuálním ročníku 2021/2022 už by však rád nynější svěřenec Luboše Kozla pád zastavil. Změnil přístup a v září se natrvalo přestěhoval pod Ještěd, aby se vyhnul neustálému pendlování a měl víc času na odpočinek i regeneraci...

"Myslím, že jsem se už trápil dost a že zranění mě potkalo hodně. Pětkrát za sebou jsem měl natržený stejný zaďák, pak skoro úplně přetržený. Dojížděl jsem rok do Jablonce, rok do Liberce, v průměru hodinová cesta je cítit, bere energii. Pro moje stehna není dojíždění optimální, proto jsem zvolil možnost v Liberci bydlet," ozřejmil na webu idnes.cz expres ze stadionu U Nisy.

A co ono čekání na gól, které se zdá být pro kolegu Stocha, Rondiče, Rabušice a spol. nekonečné? "Hlavně jsem rád, že se do šance dostanu. A že ji ještě neproměním je stále důsledkem určité nepohody. Je vidět, že jsem furt hrozně zbrklý a neřeším to jako dřív. Musím se v koncovce jen uklidnit a pak mi to tam padne. Nevěším hlavu a věřím, že to přijde," přidal na idnes.cz Matoušek, jenž bude mít další šanci na zápis do střelecké listiny již v sobotu proti Sigmě Olomouc.

Jeho bývalý šéf Pavel Hoftych si myslí, že jde správnou cestou a je jen otázka času, kdy to zlomí. Zatímco předtím se před problémem schoval, nyní s ním dle jeho slov bojoval. Vidíte to stejně jako dnes již exliberecký stratég?

Už mi říkal i trenér Baníku, ať neusnu na vavřínech, prozrazuje lídr Lvíčat Kaloč

Zdroj: sport.cz