Už mi říkal i trenér Baníku, ať neusnu na vavřínech, prozrazuje lídr Lvíčat Kaloč

Už mi říkal i trenér Baníku, ať neusnu na vavřínech, prozrazuje lídr Lvíčat Kaloč

Stále ještě nový kapitán české jednadvacítky Filip Kaloč, jenž patří Baníku Ostrava, byl u fantastického rozjezdu do nového kvalifikačního cyklu. Úvodní čtyři duely totiž přinesly stejný počet výher.

Následující listopadový program však bude o něco těžší. "Teď nás čeká největší prověrka. Hrajeme v Anglii a následně ve Slovinsku. Budeme chtít zase uspět naplno. Favoritem naší skupiny je Anglie, ale nevím, proč bychom nemohli skončit nakonec před ní," troufá si na stránkách gol.cz bývalý hráč Vítkovic, jenž má v české nejvyšší soutěži bilanci 46 duelů a jedné branky.

Albion je podle něj hratelný. "Současná jedenadvacítka má kvalitu. Máme na to si troufnout i na Anglii. Dívali jsme se na její zápas s Kosovem, ztratila se Slovinskem, teď porazila Andorru jen o gól. Samozřejmě, Angličané mají individuality, kluky z Premier League. Ale máme na to, je porazit. Trenér Suchopárek v kabině řekl, že my, hráči, tomu možná nechceme věřit, ale on že ano. Nepojedeme do Anglie bránit, ale půjdeme si to a ní rozdat. A budeme doufat, že proti ní uspějeme. Naším trumfem je týmovost, soudržnost. Táhneme za jeden provaz, v kabině i na hřišti," přidal na stránkách Gól mládežnický reprezentant, jenž operuje v záložní řadě.

U Lvíčat je jedním z lídrů a patrné to je také z kapitánské pásky. "Moc si vážím toho, že mě kluci z jedenadvacítky zvolili kapitánem. Je to pro mě opravdu velká čest, ale také motivace do další práce. Už mi říkal i trenér Baníku, ať neusnu na vavřínech. Pro mě se ale s páskou na ruce nic nemění. Zůstal jsem stejný, snažím se hrát pořád stejně. Jenom tedy musím na hřišti malinko víc mluvit. Doufám, že tým dovedu na Euro. Jestli jsem vůdčí typ? Asi ano. Ale zase na dlouhé proslovy úplně nejsem. V mužstvu je nás víc starších, ukočírujeme si to celkově. Máme v jedenadvacítce perfektní partu, skvělý je i celý realizační tým," zakončil v interview pro Gól Kaloč.

Mám strach, aby nepřišla vniveč veškerá práce lidí, kteří se postarali, aby Jablonec šel nahoru, říká Švancara

Zdroj: gol.cz