Že Sparta neporazila Francouze 30 let? Myslím, že česká mužstva ve skupině umí překvapit i favority, hlásí Vrba

Že Sparta neporazila Francouze 30 let? Myslím, že česká mužstva ve skupině umí překvapit i favority, hlásí Vrba

Tiskové konference Sparty před čtvrtečním domácím představení s Olympiquem Lyon se kromě šéfa komunikace Ondřeje Kasíka a reprezentačního záložníka Jakuba Peška účastnil také hlavní kouč Pavel Vrba. A jak vidí nejbližšího protivníka letenského "S" právě on?

"Lyon má spoustu kvalitních hráčů, není to o jedné individualitě. Mají samozřejmě nadstandardní individuality, ale je to hlavně dobře poskládané a vyvážené mužstvo. Je to velký favorit naší skupiny. Viděl jsem zápasy Lyonu v Evropské lize a proti Monaku. Zvládl je skvěle a je to jasná ukázka síly našeho soupeře.Musíme se poučit z předchozích zápasů Lyonu ve skupině. Čekali na chyby soupeře a pak je trestali. Pokud zvládneme nechybovat, uhrát vzadu nulu a z toho zápasu získat jakékoliv body, tak budu spokojený. Ale to samozřejmě neznamená, že doma nechci vyhrát.“ uvedl uprostřed pracovního týdne kouč úřadujícího tuzemského vicemistra.

Sparta už nedokázala porazit žádný z francouzských týmů už tři dekády. "Myslím, že česká mužstva ve skupině umí překvapit i favority. Mám sám takovou zkušenost, takže doufám, že čtvrteční večer nabídne něco podobného. Očekávám podobný zápas jako s Monakem, kvalita obou týmů je srovnatelná. Bude to utkání, které nám ukáže, na co aktuálně máme. Mám z nich respekt, ale zároveň chci, abychom ukázali maximum. Jakýkoliv bodový zisk může znamenat postup do jarní fáze pohárů, to chceme," doplnil exreprezentační stratég, jenž v minulosti pracoval také v Rusku a Bulharsku.

Vrbu mrzelo, když museli jeho svěřenci hrávat na prázdných stadionech. Z návratu lidí na tribuny má proto obrovskou radost. "Sebevědomí hráčům roste se zápasy v pohárech a reprezentaci, které je pořádně prověří. Hráčům se daří takové zápasy zvládat, takže je to posiluje. Jsem rád, že kluci v takových zápasech hrají a věřím, že i ve čtvrtek ukážou, že mají dostatečnou kvalitu," přidal někdejší dlouholetý kouč Viktorie Plzeň.

A co možné změny v sestavě kvůli vyprazdňování marodky? K dispozici už je například Ladislav Krejčí mladší. "Do kádru nám přibydou asi dva hráči oproti duelu s Pardubicemi, takže je možné, že taktika se změní. Včetně sestavy. Musíme se připravit na konkrétní silné stránky soupeře a tomu bude odpovídat sestava. LK37 týden trénuje bez úlev, je připravený jít na hřiště. Problémy se svalem jsou pryč. Léčba se u něj prodloužila, chtěl co nejdřív na hřiště a zranění se vrátilo. Teď jsme byli trpělivější a je už plnohodnotně zpět," zakončil Vrba.

Slavia v Haifě a v Budějovicích, Sparta s Lyonem a s Boleslaví, Barca - Real, United - Liverpool, Inter - Juventus

Zdroj: sparta.cz