Na některých postech máme hodně z čeho vybírat, někde je výběr hodně omezený, přiznává Trpišovský

Na některých postech máme hodně z čeho vybírat, někde je výběr hodně omezený, přiznává Trpišovský
OBSAHUJE VIDEO

Sen o účasti v Lize mistrů se rozplynul rychle, stejně tak skupinová fáze Evropské ligy. Konferenční liga však aktuálního českého mistra neminula a sešívaní zažívají atraktivní soupeře také v této soutěži. V prvním zápase uspěli proti týmu z Berlína, ale ve druhém kole byl nad jejich síly Feyenoord Rotterdam. Dalším, s kým mají nyní změřit síly, je izraelský klub Maccabi Haifa a kouč Jindřich Trpišovský čtvrtečního soka rozhodně nepodceňuje.

Slavia hraje svůj třetí zápas v rámci skupiny venku a očekává bouřlivé prostředí a kvalitního soupeře. „První zápas s Feyenoordem hráli 0:0 a podali velice dobrý výkon, na konci dokonce mohli strhnout vítězství na svoji stranu. Víme, jak těžké utkání jsme v Nizozemsku hráli my. Proto si myslím, že šance jsou ve čtvrtek vyrovnané. Maccabi má výhodu domácího prostředí, my bychom naopak chtěli navázat na výkon s Unionem Berlín a na druhý poločas na Feyenoordu,“ nechal se slyšet lodivod sešívaných na předzápasové tiskové konferenci.

Český pohárový zástupce z Edenu čeká další náročný program, ve kterém kromě Konferenční ligy odehraje i další plánované ligové duely a navíc i dohrávku s Olomoucí. I proto by mohl trenér chtít rozložit síly do více hráčů a některé opory v některých zápasech šetřit, ale přistupovat k volbě sestavy hodlá s citem a reagovat především na to, koho bude mít k dispozici. „Odjeli v podstatě všichni, kteří byli na soupisce a byli zdravotně způsobilí k zápasu nastoupit. Karetní trest vypršel Aihamovi, připravený je i Ondra Lingr, ale jsou to jediný dva hráči ve výpravě, kteří jsou oproti sobotnímu zápasu momentálně k dispozici,“ poukázal Trpišovský na početnou marodku.

Velké herní vytížení ale dlouhodobě nedělá sešívaným problém, proto trenér nebude primárně volit sestavu tak, aby někoho zásadně šetřil. „Chceme to řešit individuálně, nastoupit do každého zápasu v nejsilnější možné sestavě, která je, a mít do utkání připravené varianty střídání. Chceme to řešit zápas od zápasu směrem k tomu, kdo nám třeba přibude. Na některých postech máme hodně z čeho vybírat, někde je výběr hodně omezený,“ uzavřel kouč Slavie.

Zdroj: slavia.cz