Na lavičce Lingr, Ekpai, Krmenčík, Mandous, Samek, Sirotník a Obadal? To se pak těžko hledá cesta z tunelu, míní Bosák

Na lavičce Lingr, Ekpai, Krmenčík, Mandous, Samek, Sirotník a Obadal? To se pak těžko hledá cesta z tunelu, míní Bosák

Jak se líbil Jaromíru Bosákovi čtvrteční výkon a hlavně výsledek Slavie na půdě Maccabi Haifa? Známá tvář z televizní obrazovky úřadujícího tuzemského šampiona nešetřila...

Sešívaní podle něj dokázali platnost teorie, že v Izraeli se k nim staví fotbaloví bozi a bůžci zády. "Tak jako proti Beer Ševě před rokem si i tentokráte v duelu s Maccabi Haifa zajistili červenobílí střeleckou a územní převahu. Ale co z toho, když nejste schopni trefit zařízení, nebo uděláte hrdinu z brankáře Cohena? Efektivita zakončení byla žalostná. A pak stačí soupeři jedna povedená střela a má vystaráno," napsal ve svém komentáři pro seznamzpravy.cz dlouholetý komentátor České televize.

Nyní třetí tým Fortuna:ligy vyprodukoval dle jeho slov opravdu hodně chyb a v mnoha fázích hry vypadal nejistě. "Trenér Trpišovský si může postěžovat na stále bobtnající marodku. Stačí se podívat na lavičku náhradníků. Seděli na ní zkušení Lingr, Ekpai a Krmenčík a mladíci Samek, Sirotník a Obadal. Tedy až na gólmana Mandouse. Nikdo jiný, To se pak těžko hledá cesta z tunelu," pokračoval ve svém sloupku pro seznamzpravy.cz člen Realu TOP Praha.

Šestapadesátiletý odborník naťukl i početnou slávistickou marodku, jež komplikuje práci trenérskému štábu. "Asi není od věci klást si otázku, proč je právě mezi slávisty tolik zraněných hráčů. Jistě, nejde jen o jedno a to samé zranění, ale stejně musí člověku vrtat hlavou, jestli indisponovaných fotbalistů není až příliš. Ano, může jít o prostou náhodu a velkou smůlu, ale také jde o hráče, kteří se po několika zápasech stále na marodku vracejí, velmi časté jde o svalové problémy… Zkrátka v Edenu budou muset pátrat po tom, jestli náhodou tréninkový proces hráče až příliš nehuntuje, jaké jsou povrchy hřišť, na nichž trénují, jak funguje rehabilitace. Na každý pád je potřeba otočit trend, kdy je na marodce polovina kádru, byť vyhnout se zraněním stoprocentně asi nejde. Ale čeho je moc, toho je opravdu příliš," upozornil na seznamzpravy.cz trenér Šestajovic.

Podle něj je Maccabi mužstvem, které musí Slavia porazit i ve velmi improvizované sestavě a podle jeho mínění rozhodně nepatří do stejné výkonnostní skupiny. Situace v tabulce se tak komplikuje. "Bude to ještě fuška, o tom nelze vést spory," uzavřel Bosák, jehož názor publikovaly stránky seznamzpravy.cz.

Kačaraba: Jsem z nás zklamaný. Musíme si uvědomit, v jakém týmu hrajeme a pak nechat na hřišti úplně všechno

Zdroj: seznamzpravy.cz