Gól Schicka na výhru nestačil, Bayern rozdrtil Hoffenheim a i nadále vládne Bundeslize

Deváté kolo německé bundesligy pokračovalo čtvrtý říjnový víkend dalšími pěti zápasy. Po páteční výhře Mohuče 4:1 nad Augsburgem slavili výhru v sobotu Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Lipsko, Freiburg i Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v základní sestavě. Schick se opět trefil za Leverkusen.

O triumfu domácích bylo jasno už po první půli, kterou hráči Mohuče ovládli jasně 3:0. Postupně skórovali Onisiwo, Bell a Burkardt, který se po pauze navíc trefil ještě jednou. Mezitím se ale prosadili i hosté, jejichž čestný úspěch v utkání zaznamenal Zeqiri.  Na víc se už ale nezmohli a zcela po zásluze padli rozdílem třídy, takže v tabulce zůstali na šestnáctém místě. To Mohuč, která proti Augsburgu konečně protrhla nepříjemnou sérii pěti vzájemných ligových porážek, poskočila na pohárovou šestou pozici.

Bayern Mnichov porazil Hoffenheim, za který kvůli zranění z osmého kola nenastoupil český obránce Pavel Kadeřábek, 4:0. První branku mnichovského velkoklubu vstřelil Gnabry už po osmi minutách, ale gól nakonec po zásahu VARu neplatil. Gnabry se tak prosadil až o deset minut později. Jeho spoluhráči i nadále pokračovali v aktivitě a o druhou brnaku se tak v polovině prvního dějství utkání postaral polský kanonýr Robert Lewandowski. I po změně stran byl Bayern jasně lepší, ale prosadit se dokázal až v 82. minutě Eric Choupo-Moting, naa jehož zásah navázal o čtyři minuty pozdji ještě Coman.

V utkání Bielefeldu s Dortmundem potvrdili žlutočerní papírové předpoklady a zvítězili. Fotbalisté Borussie působili po celý zápas a vedení se ujali již v prvním poločase gólem Cana z penalty. V závěru první část hry navíc přidal druhý gól Hummels a Borussie měla dvougólový náskok. Ten navíc ve druhé půli navýšil na tři gól  Bellingham. Bielefeld se sice snažil, ale proti silnému soupeři se mu povedlo již jen snížit.

V utkání Lipska s Fürthem byl vidět fantastický obrat saského celku. Ten inkasoval na úplný závěr první půle, ale hned po návratu na hřiště se fotbalistů RB Lipsko povedlo vyrovnat a nastal velký obrat, ve kterém Fürthu nasázeli domácí fotbalisté další tři góly. Parádní reklama na fotbal.

Wolfsburg po vydařeném vstupu do sezóny zažívá zcela opačné období. Zatímco po úvodních kolech byl na vrchu Bundesligy, nyní prohrál již čtvrté utkání v řadě. Domácí snahu totiž zmrazil již ve 27. minutě Philipp Lienhart. Vyrovnání ml na nohou Nmecha, který ale trefil pouze břevno. Nu a protože domácí ve druhé půli trefili ješt jednou břevno, radovali se opět hosté s druhou brankou.

Z podprůměrného utkání mezi Herthou Berlín a Mönchengladbachem si nakonec odnesli všechny tři body domácí fotbalisté za gól Marca Richtera ze závěru prvního dějství zápasu. Druhý poločas toho také moc nenabídl. Za Herthu odehrál jednašedesát minut i Vladimír Darida, který do statistik zápasu přispěl pouze žlutou kartou.

Přesně mířil v duelu s Kolínem Patrik Schick. Český útočník vstřelil úvodní branku Leverkusenu, k výhře však nepomohla. Bayer remizoval na hřišti Kolína nad Rýnem 2:2.

Bundesliga - 9. kolo:

Mohuč - Augsburg 4:1 (3:0)
Góly:
26. a 71. Burkardt, 10. Onisiwo, 15. Bell - 69. Zeqiri.

Bayern Mnichov - Hoffenheim 4:0 (2:0)
Branky: 17. Gnabry, 31. Lewandowski, 82. Choupo-Moting, 88. Coman.

Bielefeld - Borussia Dortmund 1:3 (0:2)
Branky: 87. Klos z pen. – 31. Can z pen., 45. Hummels, 73. Bellingham.

RB Lipsko - Fürth 4:1 (0:1)
Branky: 47. Y. Poulsen, 53. Forsberg z pen., 65. Szoboszlai, 89. Novoa – 45. Hrgota z pen.

Wolfsburg - Freiburg 0:2 (0:1)
Branky: 27. Lienhart, 68. Höler.

Hertha Berlín - Mönchengladbach 1:0 (1:0)
Branka: Richter.

Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:2 (0:2)
Branky: 63. a 82. Modeste - 15. Schick, 17. Bellarabi

Stuttgart - Union Berlín 1:1 (0:1)
Branky: 90+3. Faghir - 31. Awoniyi