Excelentní Chelsea znovu vévodí nejen v historických tabulkách. Někdy je k tomu potřeba i trochu štěstí, culí se Tuchel

Excelentní Chelsea znovu vévodí nejen v historických tabulkách. Někdy je k tomu potřeba i trochu štěstí, culí se Tuchel

Londýnská Chelsea v rámci 9. kola Premier League rozstřílela Norwich 7:0. „Předvedli jsme dobrý výkon. Hráli jsme s energií a vynaložili velké úsilí. Dnes jsme byli v zakončení velmi precizní. Vstřelit sedm gólů, k tomu je potřeba i trochu štěstí, ale bylo to dobré týmové úsilí,“ uvedl na tiskové konferenci trenér „The Blues“ Thomas Tuchel, jehož slova nabídla facebooková stránka FC Chelsea CZ/SK (aktuální informace).

Pro Chelsea to byl již 18. případ, kdy v zápase Premier League nastřílela šest a více gólů, což je častěji než kterýkoliv jiný tým v historii této soutěže.

Na kanonádě se hattrickem podílel také Mason Mount. „Před zápasem jsem si říkal, že se konečně musím střelecky prosadit, jelikož je to už dlouho, co jsem naposledy skóroval (25 zápasů). A najednou dám tři góly v jednom zápase. Pro mě osobně je to speciální okamžik, na který budu dlouho vzpomínat. Pořád jsem se dostával do střeleckých pozic, jen se mi nedařilo dostat míč do sítě. Nyní už ale ano. Teď jsem měl šťastný den. Ale není to jen o mně. Celý tým hrál skvěle od začátku až do konce,“ uvedla vycházející hvězda Chelsea.

Všech sedm gólů vstřelili angličtí hráči. „Není to o anglických či zahraničních hráčích. Prostě chceme být nebezpeční. Wingbackové se dostávali do pokutového území a je důležité, že náš útok doplňují další hráči, což věci usnadňuje. Máme tak větší volnost napadat pokutové území a volný prostor kolem brány,“ konstatoval trenér Tuchel.

Zdroj: facebook.com/stamfordbridge1905, chelseafc.com