Pořád honíme výsledkově nepříznivý vývoj, smutní po ztrátě v Budějovicích Trpišovský

Pořád honíme výsledkově nepříznivý vývoj, smutní po ztrátě v Budějovicích Trpišovský
OBSAHUJE VIDEO

Zranění sebrala Slavii hráče, o které by se mohli nováčci opřít. To je podle hlavního kouče sešívaných hlavní příčinou aktuální série facek, které Slavia schytává v lize i v Evropě. Z posledních pěti zápasů se tým z Edenu z vítězství radoval jen jednou.  

“Opakuje se to. Do zápasu dobře vstoupíme, pak přijde moment, který náš výkon srazí dolů. Po poločase to jde zase nahoru. Ale vždycky honíme výsledkově nepříznivý vývoj,“ to je kruh ve kterém se podle Jindřicha Trpišovského Slavia v poslední době točí. Naposledy podle tohoto scénáře odehrála představení v Českých Budejovicích, kde po úvodních deseti minutách převahy dvakrát inkasovala, aby v druhém poločase sice srovnala, ale – přes vyloučení domácího hráče a posílení útoku – rozdílový gól za budějovického Vorla dotlačit nedokázala. Výsledkem je remíza 2:2, další ztráta a zvětšení odstupu na vedoucí Plzeň na sedm bodů (se středečním zápasem s Olomoucí v záloze). Slavii nefunguje především obrana, tým, který loni Ondřeje Koláře táhl k rekordní sérii neprůstřelnosti, naposledy ubránil čisté konto před vice než dvěma měsící s Ostravou.

Stejně to vidí i Trpišovský. “Každý úspěšný tým se opírá o obranu, ať už je sebevíc ofenzivnější, má cokoliv za sebou, má skvělé útočníky a dává góly, tak základem každého týmu je defenzivní hra. Z toho může vycházet nadstavba, nějaké situace směrem nahoru, různé přečíslování a tak dál,” tvrdí kouč. S tím, že hlavní příčinou je široká marodka, která postihla především defenzivu týmu a nově příchozí hráči díky tomu mají ztíženou adaptaci. “Kluci se to učí, je tam hodně hráčů, kteří jsou tady tři, čtyři nebo pět měsíců a zvykají si na Slavii. Když v minulosti přišel Zimič, byl tam nový sám a začínal s Kudym, Bořou, Cufem, Kolim a Holim. Bylo to jednodušší, když tam bylo tolik hráčů do defenzivy,” analyzuje Trpišovský.

Zároveň ale odmítá přes sérii neúspěchů odmítá propadat chmurám. “Musíme si pomoct navzájem. Všichni to víme a cítíme to. Nějaké ztráty a porážky k fotbalu patří. My jsme zvyklí na porážky, když se rveme a pereme a necháme na hřišti všechno. Nechci říct, že to tým nedělá, ale vždycky se nám tam objeví u nějakých dvou, tří individuálních výkonů věci, které nám vadí a škodí nám,” uzavírá Trpišovský s tím, že vracející se hráči by měli týmu být schopni do budoucna pomoct a zvednout, především defenzivu, na požadovanou úroveň.

Zdroj: slavia.cz