Dukle se zase nepovedlo udělat krok blíž ke špičce tabulky. Na Julisce se perou s mentalitou týmu

Dukle se zase nepovedlo udělat krok blíž ke špičce tabulky. Na Julisce se perou s mentalitou týmu

Pakliže by se Dukle na Julisce podařilo skolit desáté Ústí nad Labem, právě teď by se v druholigové tabulce vyhřívala na druhé pozici a Vlašim, Líšeň i Spartu B by měla za sebou.

Poté, co dejvický klub padl před domácím publikem i potřetí v řadě, za což mohla kromě tyčky a břevna zejména střelecká nemohoucnost, je to však přesně naopak a ambiciózní celek a jeden z favoritů na postup je v tuto chvíli až pátý.

Hlavní trenér Bohuslav Pilný byl z výkonu Součka, Kozmy, Šebrleho, Kozla, Pázlera či Fábryho zklamaný. Ve dvanácti duelech by si představoval více, než jen 19 nastřílených branek. "Obrovské zklamání. Odehráli jsme hodně špatný první poločas, kde jsme navíc dostali hloupý gól. V tom druhém šel náš výkon trošku nahoru a soupeře jsme chvílemi dostávali pod tlak. Nejsme ale produktivní a chybí nám góly z domácích zápasů. Na tyčky a břevna se nehraje," pronesl na fkdukla.cz bývalý stratég Viktorie Žižkov či Hradce Králové.

"Chtěli jsme vyhrát a udělat krok blíž ke špičce tabulky, což se zase nepovedlo. Příští týden na Spartě musíme potvrdit, že jsme venku lepší než doma. Soupeři na nás tady hrají určitým způsobem a my máme problém jejich obrany překonávat. Druhá věc je ta, že se stále pereme s mentalitou týmu. Někdo udělá chybu a jeho výkon jde hned ve zbytku zápasu rapidně dolu. Na to musíme lépe reagovat," uzavřel na stránkách fkdukla.cz hlavní kouč Bohuslav Pilný, jehož tým měl převahu jak ve střelách (7:3), tak v rohových kopech (12:2) či v držení míče (55:45).

V neděli dopoledne se Dukla v rámci jednoho z taháků 13. kola představí na Strahově proti letenské rezervě. Jak asi bude úspěšná tam?

Odchovanci s prvoligovým statusem? Před Spartou je teď pouze 8 evropských obrů a za ní třeba i Barcelona

Zdroj: fkdukla.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.