TOP 5 nejlepších českých trenérů uplynulého desetiletí? Mezi elitu se vešli i Lavička či Bílek

TOP 5 nejlepších českých trenérů uplynulého desetiletí? Mezi elitu se vešli i Lavička či Bílek
OBSAHUJE VIDEO

Zatímco předešlým Trenérem desetiletí za období 2001 - 2010 byl Unií českých fotbalových trenérů vyhlášen Karel Brückner, za uplynulou dekádu 2011 - 2020 se radoval Pavel Vrba.

Nadřízený Dočkala, Hložka, Hancka a spol. předčil jak Jindřicha Trpišovského, tak Jaroslava Šilhavého, Michala Bílka a Vítězslava Lavičku, jenž je jako jediný z první pětky po svém konci ve Slasku Wroclaw momentálně bez angažmá.

Současný trenér Sparty, který v minulosti vedl i českou reprezentaci, Ludogorec Razgrad, Anži Machačkala, Viktorii Plzeň či Žilinu, byl vyhlášen na workshopu UČFT, jehož se v metropoli účastnily více než tři stovky koučů.

"Jsem za takové ocenění samozřejmě velmi rád. Teď to mám hlavně tak, že vzpomínám na krásné předchozí roky, které jsem ve fotbale zažil. Spousta skvělých zážitků a zajímavých utkání a hráčů. Bylo to úžasných 10 let," vyprávěl na webu trenink.fotbal.cz sedmapadesátiletý odborník.

Sám je považována za mistra ofenzivy. "Jestli jsem průkopník útočného fotbalu v české lize, to bych si netroufl říct. Jsem ovlivněný hlavně tím, že jsem se mohl posouvat postupnými kroky od těch nejmladších, od přípravky. Už v mládeži Baníku to bylo vždy postavené na tom, že jsme chtěli dominovat, hrát ofenzivně. To mě hodně ovlivnilo. Do české ligy jsem pak vstoupil ze Žiliny, jejíž majitel chtěl dominovat a střílet hodně branek. Tam jsem se přesvědčil, že to může fungovat i v dospělém fotbale. Tím, čím jsem uspěl na Slovensku, jsem chtěl uspět i tady," přidal na fotbal.cz Vrba.

Jeho nejbližší cíl je jasný. "Chceme hrát nahoře a jako trenér Sparty musím říci, že bychom chtěli tu úspěšnou šňůru Slavie ukončit. Chceme se dostat před ně, ale i před všechny další soupeře," uzavřel Vrba, jehož práci ocenil i jeho trenérský konkurent z Edenu Jindřich Trpišovský. "Česká liga byla v minulosti snad nejdefenzivnější na světě. Pak přišel Pavel s něčím, co mi strašně imponovalo. Byl jsem schopný se dívat na zápasy Plzně desetkrát za sebou, říkal jsem si, jak je možné, že pravý bek je tak nahoře. Imponovalo mi, že český tým je schopen evropského soupeře v některých parametrech předčít," zaznělo z úst slávistického šéfa, jehož názor přidal na fotbal.cz.

Nejlepší čeští trenéři desetiletí podle UČFT:

1. Pavel Vrba
2. Jindřich Trpišovský
3. Vítězslav Lavička
4. Jaroslav Šilhavý
5. Michal Bílek

Zdroj: fotbal.cz