Jihlava padla v Ďolíčku po penaltě a z MOL Cupem se pro letošní sezonu loučí

Osmifinálový duel domácího poháru otevřeli Bohemians 1905 s Vysočinou Jihlava. Přestože se „Klokanům“ v lize tolik nedaří, tak přes Jihlavu zvládli projít do čtvrtfinále díky penaltě.

První vážnější šance se zrodila ve 4. minutě, když si odražený míč našel jeden z hostů a Bačkovský musel vytáhnout první zákrok. Ve 21. minutě si první střelu na branku připsali i domácí Bohemian, jenže Hronek neměl moc prostoru a střele scházela přesnost i razance.

Ve 30. minutě dostal domácí Koubek přihrávku mezi dva obránce Jihlavy, kteří ho ve vápně nenechali zakončit za cenu faulu. Ovšem pokutový kop Novák neproměnil, když přestřelil bránu.

Po změně stran si v 54. minutě došel Nový pro faul ve vápně. Druhý pokutový kop si vzal na starost Květ a míč uklidil přesně k tyči – 1:0. V 71. minutě mohl Fulnek zvýšit, ale jeho technickou střelu hosté tečovali těsně vedle. Bohemka byla i dále nebezpečnější, když v 83. minutě Keita hlavičkoval uvnitř vápna na přední tyč, jeho pokus však Jágrik vytěsnil. O minutu později byl jihlavský brankář opět v akci, když se vyznamenal proti střele kapitána Krcha.

Do čtvrtfinále tak postupuje Bohemians 1905 díky proměněné penaltě Květa.