Tým Řepky, Bednáře a Jiránka žádá po konkurenci náklady za čaj, svařák, chleba, citrony, klobásy i kampaň v rádiu...

Tým Řepky, Bednáře a Jiránka žádá po konkurenci náklady za čaj, svařák, chleba, citrony, klobásy i kampaň v rádiu...

TJ Sokol Červené Janovice, jejichž dres aktuálně obléká například Martin Jiránek, Tomáš Řepka či Roman Bednář, si nechtějí nechat líbit skutečnost, že se jim soupeř - v tomto případě Tupadly B - telefonicky omluvil až v předvečer zápasu.

Za zmařený duel 13. kola III třídy Sokol požaduje odškodné ve výši desítek tisíc korun a jejich protest už leží na stole OFS Kutná Hora.

"Intenzivně a jasně cítíme, že je za tím i snaha o poškození zatím výborné pověsti a jména TJ Sokol Červené Janovice, místní fotbalové veřejnosti i dobrého jména naší obce. Na zápas jsme se intenzivně připravovali nejen sportovně, ale hlavně pořadatelsky téměř dva týdny… Investovali jsme do nákupu zboží, služeb, členové oddílu ve svém volném čase i na úkor svých rodin odpracovali spoustu brigádnických hodin v nadšení, které zvlášť v této době není zcela běžné. Vložili jsme nemalou částku do reklamy tohoto zápasu v médiích, konkrétně do celostátně působícího známého rádia Blaník. Pokud se zápas neuskuteční, budeme postupovat s veškerou silou a razancí, kterou nám dovolují fotbalové řády, a hlavně právní řád České republiky. Budeme požadovat částku v řádech vyšších desítek tisíců korun, která se blíží šestimístné částce v korunách po oddílu TJ Star Tupadly," citoval web svoboda.info slova představitelů Červených Janovic.

Vše potvrdil i předseda Červených Janovic. "Poslali jsme dopis OFS Kutná Hora a Star Tupadly. Není normální rušit utkání večer před výkopem. Vznikly náklady, které požadujeme po Star Tupadly. Očekáváme písemnou reakci. Buď se celá situace vyřeší, nebo se domluvíme na nějakém kompromisu, ale podstatou je, že takto to nefunguje a nemělo by to být. Běžné penále určitě nestačí. Tupadly asi dostanou pokutu, ale každé utkání má své náklady. Některé vyšší, některé nižší. Do budoucna se toto nemůže dít, nedalo by se plánovat a dávat věci dohromady tak, jak by měly být. Nehledě nato, že v Červených Janovicích fotbal děláme hlavně kvůli divákům,“ pokračoval na svoboda.info Prchal.

A co reakce Tupadel? "Osobně jsem se v pátek omluvil jak zástupcům OFS Kutná Hora, tak zástupcům Červených Janovi. Jsme smíření s tím, že se bude postupovat podle řádů a počítáme s pokutou. K naší neúčasti na zápase máme objektivní důvody, v současné době máme sedm hráčů zraněných a jednoho vyloučeného. To nás ale samozřejmě neomlouvá. Pokud by si zástupci Červených Janovic přečetli soutěžní řád, nemohli by si nárokovat takovou částku. Stát se to může každému, my z takové ´popularity´ máme nejmenší radost. Od Červených Janovic bychom očekávali ke klubu s třiadevadesátiletou historií více úcty a pokory, než předvádí na sociálních sítích," kroutil hlavou předseda a sekretář Star Tupadly Karel Mikeš st.

Krátké vyjádření už je k dispozici i od OFS Kutná Hora. "Podle našeho rozpisu soutěže mají Červené Janovice nárok na 2 tisíce korun za přípravu hřiště, protože odstoupení ze zápasu bylo ohlášeno v době kratší než 24 hodin. Podle stejného rozpisu soutěže Tupadly dostanou pokutu, která je spojená s poplatkem za vyhlášení kontumačního výsledku. O nárocích Červených Janovic víme, v tuto chvíli je řešíme," uzavřel stránkami svoboda.info citovaný první místopředseda OFS a předseda sportovně technické komise Vladimír Šturm.

P.S.: V sobotu půjdou Janovice do akce proti týmu, který má také ambice postoupit do okresu. Před domácím publikem narazí na TJ Dynamo Horní Bučice a slavnostní výkop provede exsparťan Lumír Mistr.

Náklady Červených Janovic na zrušené utkání:

Příprava hřiště: 1.500,- Kč
Klobásy: 1.270,- Kč
Chléb: 144,50 Kč
Citrony: 37,80 Kč
Lorna: 1.870,- Kč
Svařené víno: 290,20 Kč
Čaj: 36,90 Kč
Pivo+nealko: 6.754,- Kč
Vstupné: 8.000,- Kč (200 diváků á 40,- Kč)
Reklamní kampaň v rádiu Blaník: 23.800,- Kč

Slavia s Olomoucí a s Plzní, Sparta v Teplicích a v Ostravě, West Ham - Manchester City, Tottenham - Manchester United

Zdroj: svoboda.info