Šlapajícímu Dynamu pomohl příchod Van Burena. Kluci znají cestu, chceme, aby si věřili, tvrdí Horejš

Šlapajícímu Dynamu pomohl příchod Van Burena. Kluci znají cestu, chceme, aby si věřili, tvrdí Horejš

O pokračující krizi Slavie se píše i kvůli Českým Budějovicím, které před pád uhrály s úřadujícím mistrem překvapivou remízu. To vše i přesto, že hlavní kouč Dynama David Horejš nemohl použít hned několik hráčů a jeho tým navíc dohrával poslední ligové kolo po červené kartě oslaben...

"Vypadli nám čtyři hráči, tři nemohli hrát proti Slavii. Klukům patří obrovský kompliment. Myslím, že náš výkon musel lidi bavit. Jsem rád za hráče, bylo vyprodáno," citoval web gol.cz slova šéfa jihočeské lavičky.

Okolnosti skutečně Dynamu nenahrávaly. "Když vypadnou dva klíčoví stopeři, co hráli spolu a byli sehraní, tak je to strašně nepříjemné. Ale my se věnujeme součinnosti obrany v každém tréninku, kluci to mají navnímané. Někteří teď nastoupili po dlouhé době, takže bylo důležité jejich správné nastavení v hlavě. Je mi líto Skovajsy, který odvedl po dlouhé pauze skvělý výkon a dostal červenou," doplnil na stránkách Gólu čtyřiačtyřicetiletý odborník, jenž už mužstvu velí přesně šest let.

Talovierov, Hellebrand, Bassey a spol. již neprohráli pětkrát v řadě a v prvoligové tabulce jim patří průběžné osmé místo. Jak je s dosavadním průběhem podzimní části spokojen sám trenér? Velký kredit dává zejména devětadvacetiletému Nizozemci Micku van Burenovi, jenž v této sezoně vstřelil za Dynamo již tři branky.

"V létě se nám kádr znovu hrozně obměnil. Věděli jsme, jaký tým chceme složit. Pomohl nám příchod Micka van Burena. Už v Plzni jsme hráli dobře, jen kvůli špatné koncovce jsme nebodovali. Kluci znají cestu, chceme, aby si věřili. Zvládli jsme dva domácí zápasy, v Jablonci jsme se připravili o dva body. Naše výkonnost má vzestupnou tendenci. Budeme dál tvrdě pracovat," ubezpečil na portálu gol.cz stratég, jehož hráči změří předposlední říjnový den síly se zlínskými Ševci.

Běží Sparta do Evropy, nebo po Česku? Duel s Lyonem nebyl Csaplárovou pastí, kopíroval zápas Velvar se Slavií

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.