Talent Hrubeš nakukuje do áčka Dukly. Prý je to teprve dílčí úspěch na dlouhé cestě, jež by měla jednou skončit v první lize...

Talent Hrubeš nakukuje do áčka Dukly. Prý je to teprve dílčí úspěch na dlouhé cestě, jež by měla jednou skončit v první lize...

Na dejvické Julisce začíná pozvolna vystrkovat růžky další z odchovanců Dukly Jiří Hrubeš, jenž už má za sebou několik startů za Pilného áčko.

Mladík si odbyl premiéru v domácím poháru proti Dynamu České Budějovice, s tím, že debut ve FNL absolvoval proti Varnsdorfu a následně zasáhl do víkendového klání proti Ústí nad Labem.

O tom, že by mohl být na Praze 6 výrazný, dokládá jak to, že odehrál 90 minut v nedávné přípravě proti Bohemians 1905, v níž se mu dokonce podařilo skórovat, tak to, že ve zmíněném střetu s Varnsdorfem nastřelil brankovou konstrukci.

Co si o jeho dosavadním progresu myslí sportovní úsek? "Jirka Hrubeš byl velmi výrazný v utkáních B mužstva a také se mu dařilo střelecky. Svoji šanci si zasloužil," pronesl na webu fkdukla.cz sportovní ředitel Dukly Jan Staněk.

"Na druhou stranu teď musí ještě přidat v práci, protože pokud se chce udržet natrvalo v kádru pro jarní část soutěže a postupně se prokousat třeba i do základní sestavy, čeká ho velká výzva. Tyto první starty pro něj nesmí znamenat cíl jeho snažení, ale teprve dílčí úspěch na dlouhé cestě, která by měla skončit jednou v první lize. Talent na to má. Zároveň je jeho případ opět ukázkou, že naši odchovanci mají cestu otevřenou, pokud prokážou kvalitu a pracovitost,“ uzavřel bývalý funkcionář Jihlavy.

Dukla, která se zatím marně snaží dotáhnout na čelo druholigové tabulky, má před sebou nedělní vystoupení na Strahově proti rezervě Sparty. Kolik prostoru asi dvacetiletý forvard dostane tentokráte?

TÝM ŘEPKY, BEDNÁŘE A JIRÁNKA ŽÁDÁ PO KONKURENCI NÁKLADY ZA ČAJ, SVAŘÁK, CHLEBA, CITRONY, KLOBÁSY I KAMPAŇ V RÁDIU...

Zdroj: fkdukla.cz