Desítka nejlepších eliminátorů pokutových kopů v historii ostrovní Premier League

Desítka nejlepších eliminátorů pokutových kopů v historii ostrovní Premier League

Premier League nabídla ve své historii celou řadu špičkových brankářů, kteří hráli ve svých týmech klíčové role a mnohdy se svými výkony podíleli na zisku mistrovských titulů. V posledních letech se v této souvislosti skloňují především Alisson z Liverpoolu a Ederson z Manchesteru City. Tento žebříček však není o těch, kterým se dlouhodobě dařilo eliminovat výpady soupeřů. Pod drobnohled jsme si vzali desítku expertů na pokutové kopy. Komu se v historii anglické nejvyšší soutěže podařilo lapit nejvíce pokusů?

Obecně se říká, že penaltu se nedá chytit, ale jen špatně kopnout, proto se lze domnívat, že při eliminování pokutového kopu je třeba mít i notnou dávku štěstí. Střela vyslaná z malé vzdálenosti, možnost zareagovat se příliš nenabízí, a tak je to většinou o správném tipu strany či neschopnosti toho, který penaltu kope.

Penalty jsou v jakékoli soutěži velkým pomocníkem, které mohou zásadně ovlivnit výsledek utkání. Lapit výhodu soupeře je velká událost, která nekončí jen vděkem spoluhráčů a fanoušků. Podívejme se na desítku těch, které můžeme díky číslům na Ostrovech označit za specialisty.

Nejlepším v této disciplíně je překvapivě bývalý brazilský legionář Heurelho Gomes, který v Premier League odehrál téměř dvě stovky zápasů. Během své kariéry vypomáhal Totenhamu Hotspur a Watfordu a celkem si připsal přes 50 čistých kont. Přestože figuruje v žebříčku s počtem devíti chycených penalt také Robert Green, Gomes si zaslouží být první proto, že hned ve dvou případech se mu podařilo v jednom zápase zneškodnit rovnou dva pokutové kopy.

10) Brad Friedel - 6
9) Manuel Almunia - 6
8) Jussi Jaaskelainen - 7
7) Tim Howard - 7
6) Joe Hart - 7
5) Lukasz Fabianski - 7
4) Simon Mignolet - 8
3) Ben Foster - 8
2) Robert Green - 9
1) Heurelho Gomes - 9

Zdroj: premierleague.com