Jde o Prahu a já se za fotbalem najezdil už dost, říká Pulpit. Kolik bodů chce s Žižkovem získat do konce podzimu?

Jde o Prahu a já se za fotbalem najezdil už dost, říká Pulpit. Kolik bodů chce s Žižkovem získat do konce podzimu?

Trápící se druholigová značka Viktoria Žižkov opětovně angažovala Martina Pulpita jednak proto, že ho předchází pověst dobrého motivátora a jednak kvůli tomu, že jde o tvrdého a nesmlouvavého kouče, jenž nikomu nedá nic zadarmo.

Jeho nejbližší úkol je nad slunce jasný - zastavit výsledkový propad a posbírat co největší počet bodů před zimní přestávkou, aby aktuálně předposlední tým tabulky přezimoval v klidnějších vodách.

Jak dlouho rozmýšlel, než se rozhodl Viktorii pomoci? "Ten proces trval několik dní, protože vedení, logicky, oslovilo i další trenéry. Ale prožil jsem tu krásnou postupovou sezonu, navíc jde o Prahu a já se za fotbalem nacestoval už dost. Dlouho jsem nepřemýšlel," přiznal v prvním interview pro fkvz.cz kouč s bohatými klubovými zkušenostmi.

Aktuálně už má za sebou na staronové štaci několik tréninkových jednotek. Jaký tým na Praze 3 našel? "Po pár dnech tréninkového procesu nemůžu mužstvu vytknout přístup, hráči to odmakali. Ale vždy je na čem pracovat. Abychom se zvedli, musíme zamakat na defenzivě i ofenzivě," upozornil na klubovém webu někdejší stratég Blanska, Frýdku-Místku či Vítkovic.

Do konce podzimní části půjde žižkovský klub ještě do akce čtyřikrát. Postupně narazí na jedenáctou Jihlavu, sedmý Prostějov, šesté Táborsko a osmý Varnsdorf. S jakým bodovým ziskem by byl nový šéf Švengera, Sukenníka, Gabrieala a spol. spokojen? "Pokud uděláme šest bodů, budu spokojený," uzavřel na fkvz.cz čtyřiapadesátiletý odborník.

Běží Sparta do Evropy, nebo po Česku? Duel s Lyonem nebyl Csaplárovou pastí, kopíroval zápas Velvar se Slavií

Zdroj: fkvz.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.