Ve Slovácku to má prý těžké každý gólman. Jakým nadstandardem si Nguyen získal Svědíka?

Ve Slovácku to má prý těžké každý gólman. Jakým nadstandardem si Nguyen získal Svědíka?

Pakliže se vrátíte do nedávné minulosti, zjistíte, že poslední dva důležití brankáři Slovácka před současnou érou byli Milan Heča, jenž je nyní náhradníkem ve Spartě a Matouš Trmal, který se živí fotbalem v portugalské Primeira Lize.

V současnosti je jasnou jedničkou mužstva z Uherského Hradiště devětadvacetiletý Filip Nguyen, jenž je na Moravě zapůjčen ze Slovanu Liberec, ale vše směřuje k tomu, že by už by se pod Ještěd vracet neměl.

Martin Svědík, jenž za výkony a výsledky nyní čtvrtého celku Fortuna:ligy zodpovídá, si letní příchod někdejšího strážce svatyně Sparty či Vlašimi nemůže vynachválit. Jaké pro to má důvody?

"Ve výstavbě hry nám moc pomohl. Brankář je klíč k tomu, že si můžeme víc dovolit. Musím Filipa pochválit, v tomto směru nám přinesl nadstandard, klid do rozehrávky. Vidí prostor, překoná první vlnu soupeře do místa, kam potřebujeme," nechal se slyšet v rámci interview pro Deník Sport Svědík.

"Na druhou stranu si uvědomuje riziko, že je poslední. Je důležité, že když nějaká chybička přišla, dokázali ji jiní napravit a dovedli jsme utkání do vítězného konce," přidal odborník, jehož svěřenci budou chtít natáhnout svou aktuální vítěznou šňůru také v Olomouci.

"U nás to má každý gólman těžké. Nebývá proti nám moc šancí, takže koncentrace musí být maximální. Když už na něj něco jde, je důležité, aby to pokryl," uzavřel na stránkách isport.blesk.cz sedmačtyřicetiletý Svědík.

Nechci se vymlouvat, ale kádr máme rozbitý, postěžoval si Jarošík. Svým svěřencům naservíroval dort...

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.