S defibrilátorem to v Serii A nepůjde! Koho vyžene srdce z Itálie?

S defibrilátorem to v Serii A nepůjde! Koho vyžene srdce z Itálie?

Měl být velkou posilou Nerrazuri. V první sezóně se mu tento příslib naplnit nepodařilo. V té druhé Christiana Eriksena z Interu Milán na italské trávníky nepustí defibrilátor, který má voperovaný po kolapsu v úvodním dánském zápasu letošního EURa.

Návrat do “domácího” Tottenhamu? Nebo ještě “domáčtějšího” Ajaxu? První větší posila zbohatnuvšího Newcastlu? Či naopak ústup ze slávy a klidnější dohrání kariéry v některé z perifernějších lig? Nebo dokonce definitivní konec kariéry? Tohle rozhodování má - podmíněné zřejmě řadou zdravotních testů a vyjednáváním na lékařské frontě - nyní před sebou dánský špílmachr Christian Eriksen, který má jedinou jistotu. Na italské trávníky v soutěžním zápase za Inter už nevyběhne. Podle pravidel Serie A by si totiž musel nejprve nechat vyoperovat defibrilátor, který hlídá jeho srdeční rytmus. Což mu kardiologové rozhodně nedoporučují.   

Samotný Inter už svoji budoucnost s dánským fotbalistou nespojuje. "V případě Christiana je třeba uvést, že po vážném incidentu, ke kterému došlo během mistrovství Evropy v červnu 2021, má hráč od italského lékařského úřadu dočasně zakázanou sportovní činnost v probíhající sezóně,” komentoval značně koženě italský tým Eriksenův status quo s tím, že ačkoli současný stav hráče nesplňuje požadavky na dosažení sportovní způsobilosti v Itálii, té by naopak mohlo být podle předpokladů Interu i agentů Christian Eriksena dosaženo v jiných zemích, kde by hráč mohl obnovit sportovní činnost. 

Samotný hráč od kolapsu na Euru soutěžní zápas ještě neodehrál, podle informací z Itálie nicméně s návratem na fotbalové trávníky stále počítá. A v Miláně prochází individuální přípravou. A Inter tvrdí, že je ve skvělé fyzické kondici. Bude to Eriksen moci předvést ještě někdy na fotbalovém trávníku?

zdroj: Daily Mail

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.