Juventus? Jste blázni? Za jiný italský klub bych nehrál, hlásí Koulibaly. Kam by ho to ale lákalo?

Juventus? Jste blázni? Za jiný italský klub bych nehrál, hlásí Koulibaly. Kam by ho to ale lákalo?

Zájem o jeho služby se line napříč Evropou, ale vysoká cenovka zatím většinu obdivovatelů odradila. Neznamená to však, že by třicetiletý kapitán senegalského národního výběru nemohl pod Vesuvem balit kufry a hledat štěstí a věhlas na jiné adrese. Jak sám ale zkušený střední obránce naznačil, spekulace ohledně spojení s Juventusem nejsou na místě.

Francouzský mládežnický reprezentant se rozhodl hájit barvy africké země, ke které jej pojí kořeny. Od roku 2014 je akvizicí Neapole, kde se postupem času etabloval v klíčovou tvář týmu. V rozhovoru pro italského novináře Valtera Di Maggia se rozpovídal o své budoucnosti, která by mohla být i mimo Itálii.

Kalidou Koulibaly byl v posledních týdnech spojován s přesunem do Staré dámy, což však rezolutně odmítá. „Já v Juventusu? Jste blázni? Nikdy bych nehrál za jiný italský klub. Nemohl bych tam jít, protože bych nikdy nezradil fanoušky Neapole,“ nechal se slyšet třicetiletý obránce.

Jeho jméno bylo v minulosti spojováno také s anglickou Premier League či španělskou La Ligou, což i pro samotného hráče jsou zajímavé destinace. „Kdybych z Neapole odešel, udělal bych to pouze kvůli třem klubům na světě. Určitě by mě lákalo hrát za Manchester City, Real Madrid nebo Barcelonu,“ dodal Koulibaly.

Zdroj: tribalfootball.com

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.