Teď je prostě období, kdy se nám lepí na paty smůla. Stále jsme velké mužstvo, ubezpečuje Čvančara

Teď je prostě období, kdy se nám lepí na paty smůla. Stále jsme velké mužstvo, ubezpečuje Čvančara
OBSAHUJE OHLASY

Jablonecké čekání na vítězství pokračuje i po střetu s nevýraznými Pardubicemi. A nic na tom nezměnila ani sedmá soutěžní trefa mladého forvarda Tomáše Čvančary...

"Zase jsme dostali gól po úplné blbosti a vlastní chyby. Je to stejné jako každý týden, zase si můžeme říkat, že si góly vlastně dáváme sami. Ale bohužel je to asi i pravda, protože si nepamatuju gól, kdy by si soupeř vypracoval nějakou hezkou akci a z ní skóroval. Chtěli jsme fanouškům dokázat, že jsme ten Jablonec z loňska. Ale bohužel, je z toho jen remíza a o to víc to mrzí," postěžoval si jednadvacetiletý útočník, který údajně figuruje na wantlistu Slavie.

Bývalému ofenzivnímu hráči Slavoje Vyšehrad, jenž prošel krátce Empoli, více vyhovuje to, když je na hrotu útoku ve dvou, než když je v útoku osamocen. "Mně jo, protože Martin Doležal je výborný útočník, který už má něco za sebou. On na sebe váže ty stopery a mně se pod ním otevírá spousta prostoru, protože tam na mě hraje jen defenzivní záložník. Tím pádem se více zapojuju do mezihry. Osobně mi tedy ten post takové té desítky vyhovuje víc, než když jsem na hrotu sám," ozřejmil na klubovém webu fkjablonec.cz svěřenec Petra Rady.

Zatímco v loňském roce byla severočeská Střelnice téměř nedobytnou tvrzí, v této sezoně na ní zelenobílí ztratili body již popáté. "Je to samozřejmě jenom námi, nemůže to být ničím jiným. Je prostě teď období, kdy se nám lepí na paty smůla. Stále jsme velké mužstvo, hrajeme Konferenční ligu, ale takové góly a po takových chybách prostě nemůžeme dostávat. O víkendu to bylo zase takové nešťastné, Tomáše Holíka to tam trefí, to není ani snad chyba, ale nešťastný gól. Kumuluje se to, je to už po několikáté. Každý ztracený bod bolí a ve finále je jedno, jestli doma nebo venku. Samozřejmě nás to mrzí více doma, kvůli tomu, že se na nás lidi přijdou podívat a zafandit, ale my jim to bohužel zatím moc nevracíme," krčil rameny kolega Nešpora, Pilaře a spol.

Neměli by hráči účastníka EKL jít za třemi body s ještě větší vervou a když to nejde fotbalově, jezdit po zadku? "To asi musím souhlasit. Asi jsme po té prdeli mohli jezdit víc, těžko říct, nechci nikomu sahat do svědomí. Věřím tomu, že jsme tam každej nechali sto procent," uzavřel na fkjablonec.cz nejlepší jablonecký střelec tohoto ročníku.

Potřeboval jsem se gólově nastartovat, nemůžu za to, že to vyšlo na Plzeň, všechny karty byly zasloužené, říká Krmenčík

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.