Obávám se, že se blíží brzký konec Dočkala ve Spartě. Já bych se ovšem takového hráče nezbavoval, tvrdí Švancara

Obávám se, že se blíží brzký konec Dočkala ve Spartě. Já bych se ovšem takového hráče nezbavoval, tvrdí Švancara

Exligovému útočníkovi Petru Švancarovi se mnohem víc než šlágr Slavia - Plzeň líbil zápas Ostravy se Spartou. Zdůvodnil to plným stadionem, nádhernou atmosférou, zajímavým a dramatickým průběhem i čtyřmi brankami.

"Těšme se z toho, jaká to byla podívaná. Budou se probírat tři penalty, já však nechci na takovém utkání hledat jenom špínu, když mě tak bavil. Rozhodčí je odpískal, posuzoval je ve spolupráci s VARem, já to beru, za mě v pořádku. Předseda komise rozhodčích Radek Příhoda si to vyhodnotí, když někdo udělá chybu, tak si ji odskáče. Nešetří je. Stačí připomenout případ Pavla Julínka, kterého za ovlivnění utkání na Spartě s Mladou Boleslaví vyřadil z listiny a už si možná ligu nikdy nezapíská. Každý si teď hodně rozmyslí, aby něco pokazil," uvedl ve svém sloupku pro aktualne.cz co nevidět již čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Ten zároveň vyslovil predikci, že se na Letné pomalu, ale jistě, přibližuje konec rudého kapitána Bořka Dočkala, jemuž duel s Baníkem nevyšel a který zatím odehrál v rámci třinácti kol Fortuna:ligy jen 479 minut čistého času bez vstřelené branky. "Obávám se, že se blíží brzký konec Bořka Dočkala ve Spartě. Nevím, jak se chová v šatně, nejsem u toho, přestává však být lídrem mužstva. Otázkou je, jestli by přijal roli náhradníka, který půjde na hřiště na posledních dvacet minut, aby něco ukázal, na evropské poháry ani to. Je to o komunikaci mezi ním a trenérem," přidal na aktualne.cz bývalý forvard Žižkova, Příbrami, Brna či Slovácka.

Sám by si ho však v kádru ponechal. Je to ze všech aktivních hráčů jasně nejlepší asistent ligy a pořád mu je teprve třiatřicet. "Já bych se takového hráče nezbavoval. Vždycky mám raději fotbalisty, kteří umějí něco nachystat. Dočkal nyní nemá pohodu, ale ve fotbale to tak je, že luskneš prsty a po dvou trénincích je všechno zase v pořádku. Já jen chci ještě upozornit, že penaltu nekopl nijak špatně. Rval ji ranou k tyči, docela i dost vysoko, ale fantastický zákrok předvedl ostravský brankář. Především toho pochvalme," ocenil serverem aktualne.cz citovaný "mercedes" Slováka Budinského, jenž o víkendu zaskakoval za velezkušenou jedničku Laštůvku.

Letenské "S" se představí ve čtvrtek v Lyonu a v neděli bude hostit Teplice. Vidíte to tak, že v rámci EL začne na lavičce a v závěru týdne proti Sklářům vyběhne jako hráč základní sestavy?

Krejčí ukázal, že je výborný hráč, chválí důrazného mladíka kouč Sparty a přiznává, že s ním teď zachází opatrněji

Zdroj: aktualne.cz