Budinský: Laštůvkovi nepřeju nic zlého, ale doufám, že to tak půjde dál. Musím chytit šanci

Budinský: Laštůvkovi nepřeju nic zlého, ale doufám, že to tak půjde dál. Musím chytit šanci
OBSAHUJE VIDEO

Slovenský gólman Viktor Budinský, jenž má za sebou štace v Dukle Banská Bystrica, Vlašimi, Bohemians 1905 i na Spartě, kde však nikdy žádnou velkou šanci nedostal, působí v Ostravě již od ledna 2018, nicméně za necelé čtyři roky dosáhl v dresu Baníku jen na 25 soutěžních startů.

V poslední době mu na Bazalech stojí v cestě o jedenáct let starší veterán Jan Laštůvka, jenž se ovšem těsně před domácím šlágrem se Spartou (2:2) zranil a mezi tři tyče tak musel jeho trpělivý náhradník...

"Z tréninku odešel s tím, že ho něco bolí. A ten den večer mi volal, že zranění konzultoval s doktorem a nebude moct hrát, abych se připravil,“ vrátil se k pár dní staré situaci svěřenec Ondřeje Smetany, který ve víkendovém utkání famózně lapil pokutový kop Bořku Dočkalovi.

Ve Fortuna:lize šel dosud za Baník do akce šestnáctkrát. Sedmnáctý start by měl přijít za pár dní v Mladé Boleslavi proti východočeským Votrokům, proti nimž nastoupil již před časem v rámci neúspěšného osmifinále MOL Cupu.

"Nikomu nepřeji nic zlého, ale jsem šťastný, že jsem si zase mohl v lize zachytat. Doufám, že to tak půjde dál. Musím chytit šanci," pronesl na serveru idnes.cz osmadvacetiletý brankář, který v Ostravě trénuje i po boku mladíků Radovana Murina a Lumíra Číže.

Podle Němečka ukázal Krmenčík svou malost a stal se ovcí. I Šmicer by prý byl ve svém věku produktivnější...

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.