Fousek: Může se taky stát, že bude mistrovství světa bez Evropy, nebo i někoho dalšího

Fousek: Může se taky stát, že bude mistrovství světa bez Evropy, nebo i někoho dalšího
OBSAHUJE OHLASY

FAČR se připojil k dalším evropským zemím, které jsou rozhodně proti návrhu zkrátit cyklus mistrovství světa ze současných čtyř let na dva roky, jak chce světová federace FIFA. Předseda FAČR Petr Fousek věří, že zvítězí rozum.

FIFA s nápadem o pořádání světového šampionátu častěji přišla v září. Africká konfederace CAF a asijská AFC návrh podpořily. Naopak UEFA, jihoamerická konfederace CONMEBOL, evropské ligy, fanoušci i hráčské asociace jsou důrazně proti.

„Je to příběh, který trvá už několik měsíců. My postupujeme v jednom bloku se všemi dalšímu evropskými asociacemi. Absolvovali jsme videokonferenci s FIFA, s UEFA, společnou videokonferenci obou federací. Ta pozice UEFA, naše i všech evropských svazů je jednotná. My jsme zatím nenabyli přesvědčení, že by bylo dobré mistrovství pořádat každé dva roky,“ sdělil Fousek na tiskové konferenci médiím, jehož slova citovalo ČTK.

„Setrváváme na evropském stanovisku, jak ho souhrnně prezentovala UEFA. Myslím, že podle posledního vývoje to spěje k tomu, aby UEFA a FIFA našly společnou řeč. Aby se ta věc nemusela předkládat k hlasování. Doufám, že tak daleko to nedojde. My budeme nejraději, když zvítězí diplomatické řešení,“ pokračoval předseda.

„Myslím, že je několik scénářů. Ten nejhorší možný je ten, že mistrovství světa by se sice v nějaké zrychlené podobě hrálo, ale bez Evropy, možná bez někoho dalšího. Teoreticky možné to je, ale je otázka, jak by to vypadalo kvalitativně, jakou by to mělo hodnotu. Mistrovství světa by mělo být mistrovstvím celého světa. Všichni dali najevo, že je třeba hlavně komunikovat. Myslím, že nakonec zvítězí rozum,“ přidal ke svému vyjádření Fousek pro ČTK.

Zdroj: ČTK, ceskenoviny.cz