Pokud by se měl prodej Viktorie odložit, mohly by přijít prodeje Kalvacha, Buchy, Šulce či Beauguela...

Pokud by se měl prodej Viktorie odložit, mohly by přijít prodeje Kalvacha, Buchy, Šulce či Beauguela...

V posledních týdnech se v souvislosti s očekávaným prodejem Viktorie Plzeň mluví hned o čtyřech zájemcích, s tím, že tím nejvážnějším měla být v Londýně usazená společnost Genius Sports, jež disponuje americkým kapitálem.

Pro Genius Sports neměl být problém zaplatit za převzetí západočeské značky 8 milionů eur (více než 200 milionů korun) a dalších 5 milionů eur vydat na klubové závazky. Situace se však údajně zkomplikovala a do konce kalendářního roku 2021 vůbec nemusí být jasno...

"Společnost Genius Sports si vyžádala delší čas na možný vstup do klubu. Vše chtějí řešit až v prvním čtvrtletí příštího roku, jejich zájem ochladl. Možná z toho nakonec nebude nic," citoval server isport.blesk.cz svůj zdroj blízký aktuálnímu lídrovi Fortuna:ligy, který má za sebou dvě prohry se shodným výsledkem 0:2.

Firma Deloitte, která má celou transakci již několik měsíců na starosti, ale zatím neplaší. Za necelé dva měsíce toho jde pořád stihnout docela dost. "Co jsem u prodejů společnosti zažil, je toto zcela standardní průběh. Prověrka účetnictví, majetku a závazků prodávaného subjektu běží a týdny ještě poběží. Stále platí, že do konce roku chceme mít jasno," přidal na stránkách Sportu finanční poradce Jan Brabec.

Jestliže by jednání krachlo, nebo se odložilo na neurčito a musel by se najít nový vážný nápadník, Viktoria by se mohla uchýlit k prodeji nejdůležitějších hráčů. Evropské poháry už totiž nehraje třetí sezonu po sobě a roční rozpočet 350 milionů korun bez nich nejde udržet dlouhodobě.

Doosan arénu by při naplnění negativního scénáře mohl opustit například někdo ze čtyřlístku Pavel Šulc (20), Pavel Bucha (23), Lukáš Kalvach (26) či Jean-David Beauguel (29), který je jasně nejlepším střelcem Bílkova souobur.

Slavia prosí vedení Plzně a její tým, aby se příště vyvaroval agresivity a opakovaného ohrožení zdraví jejích hráčů

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.