Do Lyonu jsme určitě nepřijeli vyhrát 3:0 v suchém triku, neměl problém přiznat letenský Panák

Do Lyonu jsme určitě nepřijeli vyhrát 3:0 v suchém triku, neměl problém přiznat letenský Panák

Pro Spartu je čtvrteční vystoupení v Lyonu velkým zápasem. Na předzápasové tiskové konferenci to v zemi galského kohouta sdělil čerstvě šestadvacetiletý stoper Filip Panák.

Jak to vypadá s jeho kolenem? V úvodu ročníku ho trenér Pavel Vrba tu a tam šetřil. "Ze začátku to pro koleno a celkově pro tělo byl záhul. Teď už se cítím lépe, když hraju víc a nevypadnu z toho. Koleno mě bolí v míře, kterou strpím. Celkově si nemůžu na nic stěžovat, funguji bez omezení," uvedl webem sparta.cz citovaný exkarvinský zadák.

Olympique v této sezoně před domácím publikem ještě neprohrál. "Jako každý domácí tým je ženou fanoušci. Lyon má strašně kvalitní kádr. Od obrany, kde je Boateng, po hráče jako Paquéta. Jsou to skvělí hráči a pro nás to bude strašně těžké. My se na to ale těšíme a budeme se jim snažit vyrovnat," navnadil letenské fanoušky svěřenec kouče Pavla Vrby.

Protože už úřadující vicemistr Lyonu čelil před dvěma týdny, teoreticky by mohl být klidnější, neboť ví, co čekat. "Nevím, jestli klidnější, když jsem viděl, co s balonem dokážou. My se musíme soustředit na naše silné stránky. Hrát rychlý přechod do útoku, jako doma. To podle mě nevyhovuje nikomu. A Ekambi? S nikým takovým jsem se ještě nesetkal, je výjimečný budeme se snažit ho eliminovat a přerušit mu gólovou sérii," přidal na sparta.cz kolega Štetiny, Hancka, Čelůstky a spol.

Bude pro hosty psychicky uvolňující, že mohou jen překvapit a favoritem bude soubor kouče Bosze? "Svým způsobem to tak je. My jsme sem určitě nepřijeli vyhrát 3:0 v suchém triku. Budeme chtít hrát náš fotbal a rozdat si to s Lyonem stejně jako doma a budeme věřit, že to bude stačit," uzavřel Panák, který už dosáhl v tomto ročníku na 15 soutěžních startů, což je číslo, o kterém by ještě půl roku zpět po svém dlouhodobém zranění ani nesnil.

Zdroj: sparta.cz