Souček byl na mě hodně zvědavý, hlásí slavistická kometa Samek

Souček byl na mě hodně zvědavý, hlásí slavistická kometa Samek

V lize debutoval teprve před pěti měsíci, nyní je sedmnáctiletý Daniel Samek považován za stabilního člena A týmu Slavie a zároveň též za jednu z nejzářivějších teenagerských komet českého fotbalu.


Je stále na začátku cesty. Našlápnuto má Daniel Samek ale velice solidně. V lize v této sezóně nastoupil do deseti zápasů a připsal si tři góly, další starty si v nabitém kádru mistra připisuje i v evropské Konferenční lize. A před zápasem S Maccabi Haifa, kde se Slavia bude snažit znovuoživit své postupové ambice se rozpovídal o turbulencích posledních pěti měsíců, kdy se - z širší fotbalové veřejnosti neznámého juniora - stal zavedeným jménem, které renomovaný web transfermarkt.de ohodnotilo na 1,5 milionů eur. 

„Myslím, že jsem se zlepšil ve vnímání situací. Třeba kdy uklidnit hru a kdy naopak spěchat nahoru. Zlepšil jsem se i v soubojích, třeba kdy uhnout soupeři než se s ním přetlačovat, kdy být prostě chytřejší. Ale ještě mám před sebou hodně práce,“ popisuje Daniel Samek svou fotbalovou proměnu plynoucí ze zkušeností získaných s fotbalem na nejvyšší úrovni. S tím, že doufá, že jednou ve slavistické záloze doroste velikosti svého vzoru Tomáše Součka. 

S tím se mimochodem zdravil během loňských oslav mistrovského hattricku v Edenu. “Před zápasem mi Suk popřál hodně štěstí, že prý je na mě zvědavý. Že o mě hodně slyšel a četl,“ popisuje pár měsíců staré události Samek s tím, že test před očima vzoru dopadl dobře. "Po zápase jsme plácli a povídal, že jsem ho nezklamal," konstatoval se úsměvem Samek. 

Zároveň přiznal, že v minulosti váhal mezi fotbalem a florbalem. A český fotbal o dnešní talent málem přišel.Když mi bylo dvanáct nebo třináct tak jsem s fotbalem málem skončil,” vzpomíná nyní Samek. “Byl to první rok, kdy jsme hráli na velké hřiště, do té doby to bylo 7+1 myslím. V té době jsem vůbec nejezdil s klukama na zápasy, jen jsem trénoval. Byl jsem z toho hodně smutný a mrzelo mě to. Skončila sezona a já si začal říkat, jestli to má vůbec cenu. V tu chvíli mě to vůbec nenaplňovalo,” dodává s tím, že následně přišel přestup do Slavie a aktuální jízda, která ho vyvezla nedaleko základní sestavy týmu, který bojuje v evropských pohárech i hraje o titul.

Zdroj: slavia.cz