Masopust? Po dlouhé době velice dobrý výkon. Ševčík? Už se na něj neřve, že je duch v kabině i na hřišti

Masopust? Po dlouhé době velice dobrý výkon. Ševčík? Už se na něj neřve, že je duch v kabině i na hřišti

Jak Petr Ševčík, tak Lukáš Masopust, ušli od doby, co ve vršovickém Edenu začínali, velký kus cesty, o čemž svědčí i jejich pravidelné pobyty v českém národním mužstvu. Jak se změnil oba ostřílení borci podle Jindřicha Trpišovského?

"Je to spíš tak, že v tu dobu tu byli jiní klíčoví hráči a oni byli nositelé nějakých úkolů nebo doplňujících rolí. Teď už se dostávají do rolí klíčových hráčů, což není úplně jednoduché. Tady pak jde o určitý naturel daného hráče. Není nic horšího, než když se někdo, kdo není přirozený lídr, snaží do té pozice pasovat. Vždycky rozhoduje výkon na hřišti. Důležité to je pro mě i celý tým. Řekl bych, že ti hráči s námi mají něco za sebou a mnohem snáze reagují na nějaké situace," ozřejmil na slavia.cz nadřízený Krmenčíka, Kuchty či Kúdely.

Osmadvacetiletý univerzál Masopust ho proti Maccabi (1:0) potěšil. "Původně měl být Lukáš na beku a Ekpai před ním. Nakonec jsme na křídle vsadili na Lukáše kvůli domácímu prostředí, komunikaci i použitelnosti do zápasu. Vystavovali jsme se do rizika, že pak nebudeme mít beka na střídání, při problémech, které Oscar i Alex Bah mají. Jsem rád, že jsme na něj ukázali. Po dlouhé době to byl jeho velice dobrý výkon. Dovoloval si přes hráče, vyvážel balón. Přibližoval se svému tradičnímu výkonu. Mám radost i za něj, že mu to po zranění vyšlo," mnul si ruce pětačtyřicetiletý šéf sešívané lavičky.

Velkou proměnu zaznamenal také o rok mladší křídelník s minulostí v Liberci, Opavě a Sigmě, který byl proti izraelskému soupeři kapitánem. "Šéva je takový lídr týmu, i když bych to do něj před třemi lety neřekl, když jsem na něj v Liberci řval, že je skvělý hráč, ale je to duch v kabině i na hřišti. A teď měl v 85. minutě problém se svalem a ptal se mě, co s tím. Říkal jsem mu, ať stáhne Krmenčíka a jde nahoru a on říká, že to tam odkulhá, dohraje to v prostředku. Vidím změnu u těch hráčů, že třeba před dvěma lety by mě poslechl a tu změnu by udělal, i když by pro nás nebyla ideální, protože Krmenčík byl nahoře už jediný hráč a bylo důležité tam uhrát ty souboje," chválil trojnásobného mistra české ligy z let 2019, 2020 a 2021 Trpišovský.

Střelecky a herně jsem se velmi trápil, kluci mě ale podrželi, přiznal Kuchta. Jak komentoval třetí čisté konto v řadě?

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.