Pět zápasů v Ligue 1, na střeleckém účtu velká nula. Proč Messi ve Francii neobul střelecké kopačky?

Pět zápasů v Ligue 1, na střeleckém účtu velká nula. Proč Messi ve Francii neobul střelecké kopačky?

Naposledy měl Lionel Messi tak nuzný střelecký start do ligové sezóny když mu bylo osmnáct. Bez pěti dní je už tři měsíce hráčem Paris Saint-Germain, balón do sítě soupeře za nový klub zatím dokázal dostat jen v Lize mistrů. Je Ligue 1 pro “božského Lea” nevhodná.


Má za sebou pět zápasu, přerušovaných drobnými zraněními. V Ligue 1 odehrál “pouhých” 325 minut. A v rámci obří změny, kdy po dvou dekádách opustil svůj klub má jistě čas na aklimatizaci. Přesto nuly ve statistických údajích ligového působení Lionela Messiho překvapují. Muž, který měl být třešinkou na dortu, jehož polevu tvoří jména jako Mbappé, Neymar nebo Icardi má ve francouzské lize odehraných 325 minut, během kterých nejen že nedal gól, ale žádný ani nepřipravil. Sám Messi je jistě zvyklý na jiná čísla, experti se začínají ptát, jestli francouzská Ligue 1 není pro hráče jeho kalibru nevhodná.

I sám Messi připouští, že po Španělsku se pro něj jedná o velmi odlišnou zkušenost. "Ligue 1 je fyzicky náročnější liga, kde se hraje velmi ostře, kde se hraje hodně dozadu. Hráči tady jsou velmi silní a hodně rychlí," řekl Messi tento týden francouzskému deníku  Sport s tím, že rozdíly vnímá i ve způsobu presinku.

Odborníci navíc poukazují, že soupeři proti PSG ještě více zavírají hru, že defensivní blok proti miliardářům z Paříže je ve Francii ještě hlubší než ten proti Barceloně a útočníci logikcky nemají tolik místa. Pochettino navíc v posledních zápasech Messiho odsunul ze středu hřiště a v systému 4-3-3 je postavi na pravou stranu, kdy zleva hraje Neymar a uprostřed Kylian Mbappé. A Lionel Messi si naráz zvyká na vedlejší roli, kdy není považován za hlavního zakončovatele a podle statistiků má ve srovnání s Barcelonou o čtyřicet procent méně doteků s míčem. Doby, kdy Lionel Messi vládl žebříčkům střelců tak podle všeho minuly.

zdroj: goal.com

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.