Hübschman: V evropské soutěži si nemám co užívat, to mohu, až budu hrát někde v okresním přeboru

Hübschman: V evropské soutěži si nemám co užívat, to mohu, až budu hrát někde v okresním přeboru

Tomáš Hübschman stanovil nový rekord Evropské konferenční ligy. Ve svých čtyřiceti letech a dvou měsících se totiž stal historicky nejstarším hráčem soutěže, kterou hraje první sezonu dvaatřicet týmů.

Exsparťan s dlouhou minulostí v Šachtaru Doněck už sice nehraje tolik, jako dříve, nicméně tu a tam se v základu objeví. V tomto ročníku se tak stalo již potřetí - před Randers FC se tak stalo se Slováckem v lize a s Přepeřemi v MOL Cupu.

"V evropské soutěži si nemám co užívat, to mohu, až budu hrát někde v okresním přeboru. Delší dobu jsem nehrál a chtěl jsem se do toho jak běžecky, tak fotbalově co nejdříve dostat. Trvalo to delší dobu," přiznal webem sport.cz citovaný středopolař, který je spolu s Chrisem Smallingem a Vágnerem Lovem jedním z mála hráčů planety, který okusil všechny současné soutěže UEFA.

Na evropském poli sehrál kolega Nešpora, Pilaře, Doležala a spol., který už není nejrychlejší, ale nabízí jiné silné stránky, svůj zápas číslo 128, nicméně veteránské výzvy má ještě před sebou. Kupříkladu Brad Friedel chytal v Evropské lize ve dvaačtyřiceti letech a 10 měsících a Marco Ballotta hájil tři tyče Lazia v Lize mistrů dokonce ve třiačtyřiceti letech a osmi měsících.

I kdyby už však příští ročník na Střelnici nepůsobil, dle jeho slov bude určitě někde pokračovat dál. I kdyby to mělo být jen na žízeň v nižší soutěži typu okresního přebou.

Požár věří, že ještě Zavadil dokáže Brnu výrazně pomoct v kabině i na hřišti: Má můj obdiv, je ve skvělém stavu

Zdroj: fkjablonec.cz